Pogrzeb prof. Waldemara Parucha. W uroczystości biorą udział władze państwowe

W uroczystościach pogrzebowych prof. Waldemara Parucha, pierwszego szefa Centrum Analiz Strategicznych i wykładowcy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, biorą udział przedstawiciele rządu, parlamentu i władz samorządowych.

twitter.com/CzarnekP

Premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska uczestniczą w poniedziałek w uroczystościach pogrzebowych prof. Waldemara Parucha, które rozpoczęły się od mszy św. w kościele pod wezwaniem św. Piotra i Pawła w Tomaszowicach.

W ostatnim pożegnaniu uczestniczy pogrążona w żałobie rodzina, posłowie, przedstawiciele władz samorządowych i środowiska akademickiego Lublina. Pogrzeb ma charakter państwowy.

Po mszy uczestnicy przejdą w kondukcie na pobliski cmentarz parafialny, gdzie spocznie prof. Paruch.

Prof. Waldemar Paruch zmarł 8 maja w wieku 57 lat. Był absolwentem historii i politologii na UMCS w Lublinie oraz wykładowcą tej uczelni. W 2018 r. został pełnomocnikiem premiera ds. utworzenia Centrum Analiz Strategicznych, a następnie pierwszym jego szefem. Od 2020 r. pełnił funkcję przewodniczącego zespołu doradczego ds. rozwoju szkolnictwa wyższego i nauki. Był także członkiem gabinetu politycznego ministra edukacji i nauki. Na początku kwietnia br. został odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo