Grał w reprezentacji Francji. Został skazany na karę więzienia

Były piłkarz reprezentacji Francji Tony Vairelles został skazany przez sąd w Nancy na pięć lat więzienia, z czego dwa w zawieszeniu, za przemoc z użyciem broni. Do zdarzenia doszło w 2011 roku przed dyskoteką. Kary więzienia otrzymali również jego trzej bracia.

Tony Vairelles
Autorstwa Antho33 - Ultras Gueugnon, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7654408

Oskarżeni zostali osądzeni za otwarcie ognia i zranienie trzech ochroniarzy klubu nocnego w Essey-les-Nancy w październiku 2011 roku.

Tony i Fabrice Vairelles usłyszeli wyroki pięciu lat więzienia, w tym dwóch lat w zawieszeniu. Natomiast Jimmy i Giovan - trzech lat więzienia, z czego dwóch w zawieszeniu.

Trzej ochroniarze otrzymali wyroki w zawieszeniu: trzy miesiące dla jednego i cztery miesiące dla pozostałych dwóch. Byli sądzeni za użycie m.in. gazu łzawiącego i pałek.

Prokuratura żądała kary czterech miesięcy w zawieszeniu dla jednego z ochroniarzy oraz zwolnienia pozostałych dwóch, uznając ich zachowanie za samoobronę.

49-letni obecnie Tony Vairelles wystąpił w ośmiu meczach reprezentacji Francji (jeden gol) w latach 1998-2000, grał jako napastnik.

W 1998 roku zdobył mistrzostwo Francji w barwach RC Lens, a pięć lat później w drużynie Olympique Lyon (2003). Grał też m.in. w Nancy, Girondins Bordeaux, Bastii, Rennes i Gueugnon.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#sport

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo