Prawie tysiąc pożarów podczas weekendu

W miniony weekend doszło do 966 pożarów, z czego 146 to pożary mieszkań - poinformował rzecznik komendanta głównego PSP bryg. Karol Kierzkowski. W wyniku pożarów trzech budynków i jednego mieszkania zginęły cztery osoby.

pixabay

Jak przekazała Państwowa Straż Pożarna, w ostatni weekend strażacy gasili 966 pożarów; wyjeżdżali również do 1377 tzw. miejscowych zagrożeń i 198 fałszywych alarmów. Najwięcej interwencji dotyczyło pożarów traw - 314, wypadków drogowych - 311, pożarów mieszkań - 146, silnego wiatru - 114 i pożarów lasów - 113. Najwięcej interwencji odnotowano w województwach - mazowieckim - 363, śląskim - 348, dolnośląskim - 272 i wielkopolskim - 196.

Ofiary śmiertelne pożarów zanotowano w województwie mazowieckim, łódzkim i lubelskim.

W niedzielę rano w Łodzi zgłoszono pożar mieszkania na parterze budynku mieszkalnego wielorodzinnego; zginęła jedna osoba. W sobotę w Cegłowie (woj. mazowieckie) palił się dom jednorodzinny; na miejscu znaleziono ciało jednej osoby. Kolejne dwie ofiary pożarów znaleziono miejscowości Szóstka (woj. lubelskie) i w miejscowości Będków (woj. łódzkie).

 


Źródło: PAP, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo