Dlaczego Krystian Ochman nie wygrał Eurowizji? Zobacz absurdalną teorię „Kobiet Lewicy”

- Już dawno pisałyśmy, że wystawianie białego cis-heteroseksualnego faceta to nie jest dobry pomysł. (...) Do tego jeszcze wygląd i styl ubierania się klasycznie konserwatywny. To nie mogło skończyć się dobrze - przekonywał "Kobiety Lewicy" we wpisie na Facebooku.

Zrzut ekranu You Tube @ Eurovision Song Contest

Ukraińska grupa Kalush Orchestra wygrała w Turynie 66. Konkurs Piosenki Eurowizji śpiewając dedykowany matkom utwór "Stefania". Ukraińcy zdobyli łącznie 631 punktów i odnieśli zwycięstwo dzięki głosowaniu publiczności. Drugie miejsce zajął Sam Ryder z Wielkiej Brytanii, wykonawca piosenki "Space Man". Trzecia była reprezentantka Hiszpanii Chanel. Reprezentant Polski Krystian Ochman z piosenką "River" zajął 12. miejsce, otrzymując 151 punktów. Po głosowaniu krajowych jury Polak był na 14. miejscu z 46 punktami. W głosowaniu widzów uzyskał 105 punktów.

Absurdalną teorią na brak zwycięstwa Krystiana Ochmana w konkursie Eurowizji popisała się facebookowa grupa "Kobiety Lewicy".

-  Warto napisać dlaczego Krystian Ochman poniósł sromotną porażkę na eurowizji. Już dawno pisałyśmy, że wystawianie białego cis-heteroseksualnego faceta to nie jest dobry pomysł. Idźmy dalej. Jego imię "Krystian" pochodzi z greki i łaciny i oznacza "chrześcijanina, wyznawcę Chrystusa". Do tego jeszcze jeszcze nazwisko "Och-man" - brzmi to jak jakaś gloryfikacja patriarchatu i toksycznej męskości. Czyli mieliśmy białego cishetero, katolickiego, gloryfikującego patriarchat kandydata (przynajmniej budzącego takie skojarzenia) Do tego jeszcze wygląd i styl ubierania się klasycznie konserwatywny. To nie mogło skończyć się dobrze

- napisały na Facebooku. 

 


Źródło: Niezalezna.pl

#rozrywka

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo