Prace polskiej projektantki na międzynarodowych targach wzornictwa w Nowym Jorku

Prace polskiej projektantki Pauliny Grabowskiej zobaczyć można w Nowym Jorku na rozpoczętych w niedzielę międzynarodowych targach wzornictwa. Reprezentuje tam markę ECO Solidarity, zainicjowaną przed dwoma laty przez Instytut Kultury Polskiej (IKP).

pixabay

ECO Solidarity jest częścią trzydniowych Międzynarodowych Targów Mebli Współczesnych (ICFF) oraz Wanted Design Manhattan. Gromadzą one w centrum wystawienniczym Javits Convention Center ponad 300 marek projektowych z ponad 25 krajów.

Jak wyjaśnia IKP w Nowym Jorku, Grabowska, projektantka innowacji w zakresie zrównoważonego rozwoju, i jej studio projektowania NASDRA badają m.in. możliwości metod rolnictwa miejskiego. Wykorzystuje produkty uboczne oraz uprawę żywności ekologicznej, która ma wpływ na nastrój i zdrowie.

Dyrektor IKP Robert Szaniawski przypomina, że marka ECO Solidarity funkcjonuje od dwóch lat z inspiracji nowojorskiego instytutu.

- Wprowadziliśmy ten pomysł w rozmowach z naszymi partnerami europejskimi w ramach stowarzyszenia Instytutów Kultury i działów kulturalnych ambasad państw Unii Europejskiej (EUNIC), mającego siedzibę w Brukseli. Idea ECO Solidarity powstała dwa lata temu, w 40. rocznicę (powstania) ruchu "Solidarności", i chcieliśmy ją wpisać w nowy kontekst ekologii, pod którym chętnie podpisują się państwa unijne

– dodał Szaniawski.

Kuratorem prezentacji ECO Solidarity z udziałem projektantów i studiów także z Austrii, Belgii, Czech, Malty, Niemiec, Portugalii i Rumunii jest Izabela Gola z IKP.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo