Kułeba: Dajcie nam to, czego potrzebujemy, a pokonamy Rosję

- Dajcie nam wszystko, czego potrzebujemy, a my powstrzymamy Rosję i pokonamy ją na Ukrainie, żeby nigdy nie zapukała do waszych drzwi - powiedział zwracając się do Niemców minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba w Bild TV.

Dmytro Kułeba
Autorstwa File:Дмитро Кулеба 1.jpg: Едуард Крижанівський, фотограф МЗСderivative work: Pv21 - Ten plik jest pochodną pracą: Дмитро Кулеба 1.jpg:, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=101417750

- Czasami lepiej jest pomóc komuś innemu i znieść krótki okres niedostatku, niż siedzieć w domu, oglądać telewizję i nic nie robić, tylko pozwolić, by problem w końcu zapukał do twoich drzwi - podkreślił.

Pytany o działania wojenne Rosjan Kułeba powiedział:

- "Putin źle ocenił sytuację. Źle ocenił ludzi na Ukrainie i przyjaciół, którzy stoją po naszej stronie na całym świecie. (...) Co mnie zaskoczyło: jak bardzo są bezwzględni, jak wiele okrucieństw popełniają. Nie mogą prowadzić uczciwej wojny i wygrać, więc zabijają, gwałcą i niszczą. (...) Na Ukrainie nawet nie nazywamy Rosjan zwierzętami, bo zwierzęta zachowują się lepiej niż Rosjanie.

Szef ukraińskiego MSZ podkreślił też w rozmowie z Bild TV: "Chcę usiąść na sali sądowej w międzynarodowym trybunale karnym i chcę zobaczyć Putina na ławie oskarżonych".

 


Źródło: niezalezna.pl, pap

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo