"Iga Świątek idzie jak burza i się nie zatrzyma"

"Iga Świątek idzie jak burza i się nie zatrzyma"- mówili polscy kibice zmierzający na finałowy mecz turnieju WTA 1000 w Rzymie, w którym rywalką liderki światowego rankingu jest Tunezyjka Ons Jabeur.

Iga Świątek
twitter.com/InteBNLdItalia/

W kierunku centralnego kortu na Foro Italico szli nawet z odległych punktów Wiecznego Miasta kibice z wielkimi biało-czerwonymi flagami, szalikami i w czapeczkach w polskich barwach.

Mieszkająca w Rzymie Anna, ubrana w biało-czerwona koszulkę, powiedziała w drodze na kort: "Ta młodziuteńka dziewczyna, która nie skończyła jeszcze 21 lat, jest naszą dumą". Polka wyjaśniła, że bilet na finał dostała w prezencie.

"Polscy i włoscy znajomi błagali mnie, żebym oddała im bilet. Narzekali, że zostały tylko te najdroższe, od prawie 700 do 1200 euro"

- dodała.

Przypomniała, że po zwycięstwie w tym samym miejscu przed rokiem Świątek została nazwana "królową Rzymu".

"Udało nam się połączyć zwiedzanie Rzymu z turniejem i pasmem sukcesów Igi"- podkreślili młodzi Polacy. Jak dodali, największe wrażenie robi na nich doping ze strony włoskich kibiców, którzy w sobotę, podczas półfinału z Aryną Sabalenką, krzyczeli: "Forza, Iga, vai Iga".

Rozmówcy z Warszawy odnotowali, że Polka ma coraz więcej kibiców wśród cudzoziemców.

Polski kibic trzymając dużą flagę powiedział: "Obserwuję polski i światowy tenis od ponad 30 lat. Na Foro Italico widziałem na korcie Agnieszkę Radwańską i zdaję sobie sprawę z tego, że szał, jaki panuje teraz na punkcie Igi Świątek, o niebo przewyższa ten, który był, kiedy sukcesy odnosiła jej starsza koleżanka".

Polscy kibice zwracali też uwagę na to, że Iga Świątek ze swoją radosną, skromną spontanicznością znakomicie czuje się na szczycie światowego tenisa obok takich sław, jak Rafael Nadal czy Novak Djokovic.

Trenujący tenis w prestiżowym rzymskim klubie Luca powiedział zaś, że wśród jego kolegów i koleżanek panuje zachwyt nad entuzjazmem, z jakim gra Polka.

"Nazwałbym to jakąś niezwykłą świeżością, radością. Ta dziewczyna ma w sobie niesamowite pokłady siły i wytrzymałości"

- ocenił.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#sport

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo