Noc Muzeów 2022 w Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Wystawa, inscenizacje i koncert Pawła Piekarczyka

Ciekawą ofertę z okazji Nocy Muzeów 2022 przygotowało Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Wśród wydarzeń, które odbywały się na terenie muzeum był koncert Pawła Piekarczyka. Bard Strefy Wolnego Słowa wystąpił w duecie z Leszkiem Czajkowskim podczas koncertu "Podziemna Armia Powraca".

Noc Muzeów to wydarzenie, w trakcie którego muzea w godzinach wieczornych lub nocnych otwierają się dla gości za symboliczną opłatą lub za darmo. To gratka dla fanów kultury. Tak też było 14 maja 2022 r. w Ostrołęce, gdzie od 2 marca br. zwiedzać można muzeum poświęcone żołnierzom podziemia antykomunistycznego. Dla placówki była to pierwsza taka akcja, ale wypadła efektownie. 

Tłumy ludzi przybywały do Muzeum Żołnierzy Wyklętych, by zobaczyć wystawę stałą lub skorzystać z nowoczesnej cyfrowej strzelnicy. Do strzelnicy była spora kolejka, ale nic dziwnego, bo obiekt naprawdę robi wrażenie. Warto dodać, że oprócz wystawy stałej do zwiedzania były także wystawy czasowe, w tym wystawa replik broni używanych przez Niezłomnych, jak również wystawa wydawnictw filatelistycznych przygotowana przez Pocztę Polską.

Kurpiowska Grupa Historyczna "Ostoya" przygotowała dla zwiedzających cieszącą się sporym zainteresowaniem rekonstrukcję przesłuchania żołnierzy podziemia antykomunistycznego. Pokazano w niej, z jaką brutalnością obchodzono się z Wyklętymi. Fragment takiej inscenizacji możecie zobaczyć na naszym nagraniu. 

W końcu, warstwa muzyczna: tu przed ostrołęcką publicznością zaprezentowali się Paweł Piekarczyk - bard Strefy Wolnego Słowa, który w duecie z Leszkiem Czajkowskim wystąpił w koncercie "Podziemna Armia Powraca". 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i nagrania z Nocy Muzeów w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce, jak również do przyjazdu do Ostrołęki i osobistego zwiedzenia placówki. To wyjątkowe miejsce na muzealnej mapie Polski zasługuje na to, by pokazywać je jak najszerszemu gronu.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Noc Muzeów 2022 #Muzeum Żołnierzy Wyklętych

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo