Najbliższe dni ciepłe, ale z opadami

Jaka pogoda będzie nam towarzyszyć w ciągu najbliższych dni?

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Metoou

Jak informuje IMGW, nad Europą północno-wschodnią oraz nad Atlantykiem pozostawać będą niże z układami frontów atmosferycznych. Od Morza Śródziemnego, przez Europę centralną po Grenlandię rozciągał się będzie układ wyżowy. Polska będzie w zasięgu wyżu z centrami nad Morzem Północnym i Norweskim, w chłodnym powietrzu polarnym morskim. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i pozostanie bez większych zmian.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północnym wschodzie i wschodzie, okresami duże i tam możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16 st. C do 20 st. C, miejscami na południu 22 st. C, najchłodniej nad morzem około 14 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie i północy okresami porywisty, północno-zachodni.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 6 st. C do 10 st. C, chłodniej miejscami na północy oraz w górach od 3 st. C do 5 st. C. Na Suwalszczyźnie i Podlasiu lokalnie przygruntowe przymrozki. Wiatr słaby, zmienny, nad morzem z kierunków zachodnich.

Przyszły tydzień - jak się rozpocznie?

W poniedziałek zachmurzenie małe lub umiarkowane, po południu na północnym wschodzie miejscami duże i przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 17 st. C do 20 st. C, na południu i zachodzie od 20 st. C do 24 st. C, najchłodniej nad morzem około 14 st. C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków zachodnich, jedynie na Dolnym Śląsku wiatr południowo-wschodni.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#pogoda #Polska

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo