"Wyborcza" krytykowała polski karabinek Grot. Teraz... chwalą go Ukraińcy: "Lekki i bardzo praktyczny"

Gazeta Wyborcza jeszcze rok temu uważała polskie karabinki Grot za "niebezpieczne" i cytowała opozycję, która stwierdziła, że ich zamówienie przez Antoniego Macierewicza to "sabotaż". Wczoraj ukazał się kolejny artykuł, w którym napisano, że... Groty są lekkie i praktyczne, a Ukraińcy bardzo je chwalą. Oba teksty napisał ten sam autor.

Ukraińcy chwalą karabinki "GROT"
fot. screen z twitter.com

25 stycznia 2021 roku "Gazeta Wyborcza" napisała o "niebezpiecznych karabinkach Grot". Warto zacytować fragment tekstu:

Broń przegrzewa się, gubi elementy, żołnierze przyczepiają je trytytkami. Broń wprowadzono do sił zbrojnych bez certyfikatów decyzją ministra Antoniego Macierewicza. Opozycja domaga się pilnego zwołania komisji obrony narodowej. – To sytuacja skrajnie nieodpowiedzialna, może sabotaż – twierdzi posłanka Joanna Kluzik-Rostkowska.

Tekst był mocno krytyczny dla polskich karabinków, powoływano się w nim m.in. na polityków opozycji, którzy nie szczędzili krytyki Antoniemu Macierewiczowi, byłemu ministrowi obrony narodowej.

- Stwierdzenia, które padają w artykułach, są głęboko krzywdzące i nieuprawnione - tak o publikacjach dotyczących karabinka Grot mówił Andrzej Kensbok, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Nie tylko "Wyborcza" wzięła Grota na celownik - sporą część swojego serwisu karabinkowi poświęcał również serwis Onet. 

Skupmy się jednak na artykule redaktora Pawła Wrońskiego dla "Gazety Wyborczej". Minął ponad rok, a ten sam autor zamieścił tekst... wychwalający karabinek. Czytamy w nim:

Lekki i bardzo praktyczny - tak karabin Grot ocenili ukraińscy żołnierze, do których dotarły dostawy polskiego sprzętu

Okazuje się, że Polska wysłała ukraińskiej armii karabinki Grot, a żołnierze z Ukrainy prezentują się z nimi na nagraniach w mediach społecznościowych. Ukraińcy chwalą polską broń, twierdząc, że bardzo przydaje im się w walce. Widocznie nie czytali "Gazety Wyborczej", ale może to i dobrze - wszak w końcu nawet to pismo musiało przyznać, że Grot to ceniona broń.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Wyborcza

#karabinek GROT #Gazeta Wyborcza #Paweł Wroński

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo