Zabójstwo w Warszawie. Ziobro potwierdza informację Niezalezna.pl. Sprawcami NIE BYLI obcokrajowcy?

Trwa intensywne śledztwo w sprawie zabójstwa, do którego doszło w Warszawie przy ul. Nowy Świat. Mężczyzna ugodzony nożem zmarł, a policjanci poszukują sprawców tego zdarzenia. Kulisy postępowania ujawnił dziś minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro - nad sprawą pracuje specjalny zespół prokuratorów.

Do zabójstwa doszło na popularnej ulicy w Warszawie
fot. screen z filmu Twitter.com

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia prowadzą postępowanie dotyczące zabójstwa, do którego doszło w ubiegłą niedzielę w stolicy przy ul. Nowy Świat. O sprawę był pytany dziś szef resortu sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

- Po pierwsze jako prokurator generalny wydałem polecenie, aby ta sprawa została przeniesiona do prokuratury okręgowej. Został powołany zespół prokuratorów. Wydałem polecenie objęcia nadzorem prowadzenia tego postępowania przez bardzo doświadczonych prokuratorów prokuratury krajowej

 - poinformował Ziobro.

Dodał, że policja wykonuje bardzo intensywnie czynności dowodowe. "Jest też bardzo dobry zespół policjantów zaangażowanych w tą sprawę. Wiele dowodów zostało zgromadzonych" - podkreślił. Przekazał, że również monitoring jest przedmiotem prac organów ścigania.

"Wszystko wskazuje, że sprawcami nie byli obcokrajowcy"

Zbigniew Ziobro potwierdził również informacje, jakie ujawnił portal Niezalezna.pl - że nie potwierdzają się "internetowe plotki" o tym, jakoby sprawcami zdarzenia byli obcokrajowcy. 

- Na ten moment mogę (...) powiedzieć, że wszystkie informacje, jakie posiadamy wskazują, że sprawcami nie byli obcokrajowcy

 - powiedział szef resortu sprawiedliwości. Po czym zastrzegł: "Oczywiście ta sytuacja może się zmienić, bo postępowanie jest dynamicznie".

- Mamy bardzo bogaty materiał dowodowy zgromadzony już na tym etapie. Jestem przekonany, że jest kwestią czasu, kiedy sprawcy zostaną ustaleni

 - zapewnił Ziobro.

Do zdarzenia doszło około godz. 4 w ubiegłą niedzielę w rejonie skrzyżowania ul. Foksal i Nowego Światu. W bramie przy Nowym Świecie 28 jeszcze po południu w niedzielę widoczne były ślady krwi, które prowadziły do pobliskiego sklepu z alkoholem. To najprawdopodobniej pracownicy sklepu zadzwonili pod numer alarmowy i wezwali pomoc.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Zbigniew Ziobro #nowy świat #zabójstwo

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo