Jak kibicować na meczu tenisa? Trzy NAJWAŻNIEJSZE ZASADY

Tenis ziemny to nie piłka nożna czy skoki narciarskie, a mecz nie ma charakteru "festynu". Warto o tym pamiętać, zanim się wybierzemy na takie spotkanie. Psycholog Igi Świątek Daria Abramowicz wyjaśniła kibicom trzy najważniejsze zasady - jak zachować się na trybunach kortu?

Iga Świątek
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Nie machaj flagami, gdy trwa akcja

Zawodnicy powinni się skupić wyłącznie na meczu i na piłce. Nie należy ich rozpraszać, machając flagami na prawo i lewo. Niewskazane jest to również w przerwie między akcjami, kiedy to zawodnicy przygotowują się do serwisu lub odbioru serwisu rywala. 

Nie udzielaj "wskazówek"

Tak, jak w Polsce jest kilkanaście milionów "selekcjonerów" piłkarskich, tak i przy sukcesach Igi Świątek pojawiło się wielu znawców tenisa. Jednak podpowiedzi w trakcie meczu zostawmy trenerom. Do zadań kibica po prostu należy oklaskiwanie udanych akcji swoich ulubieńców. 

Nie chodź po trybunach

Warto wiedzieć, że przemieszczanie się kibiców po trybunach w trakcie akcji lub między punktami jest bardzo rozpraszające dla zawodników. Nie należy tego robić - do przemieszczania się są odpowiednie momenty, np. dłuższe przerwy. 

 


Źródło: niezalezna.pl

#tenis ziemny #Iga Świątek

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo