Rosjanie starają się przekupić ukraińską ludność. "Rekompensata" w zamian za oczerniające zeznania

Ukraiński wywiad informuje o "rekrutacji", jaką Rosjanie przeprowadzili w okupowanym Chersoniu. Jej efekt to tortury i śmierć około 50 cywilów.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Werbunkiem miała zająć się grupa, w której skład weszli członkowie FSB, Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego DNR i Ligi - grupy brutalnych najemników, dawniej znanej jako Wagner. Celem było znalezienie osób, które będą chciały pracować w "służbach specjalnych DNR". 

"Podczas pobytu grupy torturowano i zabito ok. 50 cywilów. Około 120 mieszkańców Chersonia zostało uprowadzonych. Ich miejsce pobytu jest obecnie nieznane".

- przekazał wywiad.

Według wywiadowczych informacji, "mobilizacja" miała odbyć się również w lokalnym areszcie śledczym. Doszło do niej 12 maja. Jak przekazano, podczas pobytu grupy w budynku, słychać było strzały z broni automatycznej.

Wywiad informuje również o ofertach, jakie składane są mieszkańcom wsi Bezimienne. Rosjanie proponują Ukraińcom rekompensatę pieniężną za zniszczone w wyniku wojny domy, w zamian za zeznania przeciwko ukraińskim obrońcom Mariupola.

Wsparcie dla Ukrainy

"Celem Rosji jest zniszczenie wszystkiego, co jest ukraińskie"

- stwierdził dziś sekretarz rady miasta Żytomierz Wiktor Kliminski, który w piątek uczestniczył w Płocku w panelu dyskusyjnym na temat wyzwań, jakie stoją przed samorządami w związku z toczącą się wojną na Ukrainie.

Jak przyznał, wsparcie europejskich partnerów i okazywana solidarność mają dla Ukrainy bardzo duże znaczenie. "Jestem przekonany, że ta partnerska pomoc, w tym Płocka, pomoże nam zwyciężyć w tej wojnie, zwalczyć agresora" - oświadczył sekretarz rady miasta Żytomierz.

 

 


Źródło: Головне управління розвідки Міністерства оборони України, PAP, niezalezna.pl

#Ukraina #dane wywiadowcze

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo