Co Polacy sądzą o Powstaniu?

  

Polacy niezależnie od wykształcenia i wieku najczęściej wskazywali, że to właśnie Powstanie Warszawskiej jest największym zrywem narodowym w naszej historii.

W najnowszym sondażu Homo Homini dla „Rzeczpospolitej” 34 proc. respondentów wybierając spośród różnych zrywów niepodległościowych w historii Polski wskazało, że nie ma istotniejszego powstania w naszych narodowych dziejach niż to, które wybuchło w okupowanej przez Niemców Warszawie i sierpnia 1944.

Najwięcej (42 proc) tych, którzy uważają, że powstanie w Warszawie to najważniejszy zryw narodowy, jest w wieku pomiędzy 25 a 34 lata. Na drugim miejscu są osoby w wieku przedemerytalnym - pomiędzy 55. a 64. rokiem życia (37 proc.)

W sondażu Homo Homini Powstanie Warszawskie aż o 20 punktów procentowych wyprzedziło inny ważny zryw narodowy, którym jest Powstanie Listopadowe.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl,Rzeczpospolita


Wczytuję komentarze...

Kandydatka na kandydatkę w prezydenckim tonie. Kidawa-Błońska o... usuwaniu sędziów!

Małgorzata Kidawa-Błońska / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Małgorzata Kidawa-Błońska już szykuje się do przejęcia Pałacu Prezydenckiego? - Jako Prezydent doprowadzę do tego, że wszyscy nielegalnie wybrani sędziowie zostaną z Trybunału Konstytucyjnego usunięci - zapowiedziała w mediach społecznościowych. Problem w tym, że na razie nie jest prezydentem, tylko... kandydatką na kandydatkę.

Prezydent Andrzeja Duda przyjął dziś ślubowanie trzech nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego: Krystyny Pawłowicz, Stanisława Piotrowicza i Jakuba Steliny.

Decyzja ta doczekała się komentarza Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z Koalicji Obywatelskiej.

- Prezydent Duda nie miał na tyle odwagi, by przeciwstawić się tym kandydaturom. Jak widać ważniejszy od przestrzegania Konstytucji jest strach przed prezesem Kaczyńskim. Jako Prezydent doprowadzę do tego, że wszyscy nielegalnie wybrani sędziowie zostaną z TK usunięci

- napisała Kidawa-Błońska.

Warto podkreślić, że Małgorzata Kidawa-Błońska nie tylko nie jest jeszcze prezydentem, ale również nie jest nawet kandydatką na prezydenta, bowiem startuje dopiero w prawyborach w Platformie Obywatelskiej. Najpierw musi pokonać Jacka Jaśkowiaka, a później stanąć do wyborczej rozgrywki, w której rywalem będzie m.in. obecny prezydent RP Andrzej Duda. Sformułowanie "Jako prezydent doprowadzę do tego" to - mówiąc nomenklaturą sportową - poważny falstart.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl