Elon Musk wstrzymuje zakup Twittera

JD Lasica from Pleasanton, CA
commons.wikimedia.org CC BY 2.0

Elon Musk powiedział, że wstrzymuje swoją ofertę nabycia Twittera kilka tygodni po tym, jak zgodził się przejąć firmę w ramach transakcji o wartości 44 miliardów dolarów.

Potentat Tesli i SpaceX powiedział, że musi upewnić się, że fałszywe konta „rzeczywiście stanowią mniej niż 5 proc.” użytkowników Twittera, jak szacuje firma.

„Umowa na Twitterze tymczasowo wstrzymana w oczekiwaniu na szczegóły potwierdzające obliczenia, że spam/fałszywe konta rzeczywiście stanowią mniej niż 5 proc. użytkowników”

napisał w piątek Musk na Twitterze .


Wiadomość początkowo spowodowała spadek akcji Twittera o ponad 13 proc. w obrotach przedrynkowych.

W swoim tweecie Musk odniósł się do raportu Reutersa z 2 maja na temat problemu ze spamem i fałszywymi kontami.

W swoim kwartalnym raporcie finansowym opublikowanym 28 kwietnia Twitter oszacował, że fałszywe lub spamowe konta stanowiły mniej niż 5 proc. aktywnych użytkowników platformy w ciągu pierwszych trzech miesięcy roku. Twitter zauważył, że szacunki opierały się na przeglądzie przykładowych kont i uznał, że liczby są „rozsądne”.

Przyznał jednak, że pomiary nie zostały niezależnie zweryfikowane, a faktyczna liczba fałszywych lub spamowych kont może być wyższa.

Twitter od lat boryka się ze spamem, a firma już wcześniej przyznawała, że redukcja fałszywych i złośliwych kont odegrałaby kluczowy czynnik w jego zdolności do dalszego rozwoju. Nie jest jasne, dlaczego Musk wycofał się z umowy z powodu ostatnich ujawnień.Artykuł pochodzi ze strony filarybiznesu.pl

 


Źródło: filarybiznesu.pl

#Filary Biznesu

Paweł Woźniak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo