10-latka znalazła granat w pianinie. To kolejna z pułapek Rosjan

Rosjanie posuwają się do coraz brutalniejszych działań. Dziesięcioletnia dziewczynka z ukraińskiego miasta Bucza przeżyła, tylko dzięki uwadze matki, powrót do mieszkania, w którym rosyjscy najeźdźcy umieścili granat w pianinie. Informację przekazał w czwartek wieczorem wiceszef ukraińskiego MSW Anton Geraszczenko.

Facebook.com/MinistryofDefence.UA

Granat ukryty w jej pianinie "cudem nie zadziałał" - powiedział Geraszczenko. 

Rosyjscy okupanci ukryli granat w mechanizmie młoteczkowym instrumentu. Kiedy rodzina wróciła do Buczy po wyjeździe Rosjan, znaleziono śmiercionośny ładunek wybuchowy.

"Dzięki czujności matki nikomu nic się nie stało, a granat został rozbrojony przez specjalistów"

- dodał ukraiński polityk.

Piekło na ziemi w Buczy...

Bucza była miejscem licznych zbrodni przypisywanych wojskom rosyjskim. Zamordowano tam kilkudziesięciu mieszkańców, wiele ciał miało ręce związane za plecami.

Według szefa ukraińskiej Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ołeha Bondara jedną z głównych negatywnych konsekwencji inwazji wojsk rosyjskich na terytorium kraju jest masowe podłożenie przedmiotów wybuchowych, których użycie jest zabronione przez prawo międzynarodowe.

Jego zdaniem, wnioskując z doświadczeń międzynarodowych, należy przyjąć, że rozminowywanie Ukrainy może zająć od pięciu do dziesięciu lat.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#wojna #Ukraina #Rosja #Bucza

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo