Robert Lewandowski chce odejść z Bayernu. Polak nie przedłuży kontraktu w Monachium

Robert Lewandowski według niemieckich mediów poinformował władze Bayernu Monachium, że nie przedłuży wygasającego w przyszłym roku kontraktu. Klub musi się zgodzić na jego transfer tego lata, w innym przypadku Polak odejdzie bez kwoty odstępnego.

Robert Lewandowski nie zgadza się na przedłużenie kontraktu z Bayernem
fot. facebook.com/rl9official

Robert Lewandowski zagra w Barcelonie lub innym czołowym klubie europejskim. Pytanie tylko czy już w następnym sezonie czy dopiero za rok.  "Bild" oraz telewizja "Sport1" poinformowały, że Polak nie przedłuży umowy z Bayernem Monachium, a włodarze niemieckiego klubu stanęli przed dylematem - albo sprzedadzą polskiego napastnika latem, albo za rok odejdzie on za darmo.

Jak już mówiłem, będziemy rozmawiali

- skomentował sytuację dyrektor sportowy Bayernu Hasan Salihamidzic, ale najlepszy piłkarz świata nie planuje dalszych negocjacji z mistrzami Niemiec.

Chcieli sprowadzić Erlinga Haalanda

Według niemieckich mediów Lewandowskiego zdenerwowało, że Bayern zwlekał z podjęciem rozmów o nowym kontrakcie. Pojawiły się również informacje, że w Monachium byli bardzo zdeterminowani by sprowadzić Erlinga Haalanda. Klub norweskiemu napastnikowi miał oferować bajońskie warunki - lepsze niż kapitanowi Biało-czerwonych, ale ten ostatecznie zagra w Manchesterze City.

Dopiero pod koniec kwietnia dyrektor generalny Oliver Kahn i Salihamidzic po raz pierwszy spotkali się z agentem Polaka Pinim Zahavim, ale nie doszło do porozumienia w kwestii długości kontraktu i wysokości zarobków.  Lewandowski liczył na przedłużenie umowy o dwa lata, Bayern chciał tylko o jeden sezon.

Lewandowski w tej sytuacji jest zdecydowany by odejść do Barcelony, która za transfer napastnika zapłaciłaby  40-50 milionów euro.

 


Źródło: niezalezna.pl

#Robert Lewandowski

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo