Wyjątkowy koncert na 9. urodziny TV Republika. Nagroda dla narodu ukraińskiego!

Telewizja Republika obchodzi 9. urodziny! Z tej okazji odbył się wyjątkowy koncert, uświetniony występem Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego pod batutą ppłk Artura Czereszewskiego. Wręczona została także nagroda specjalna, którą odebrał wyraźnie wzruszony ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca.

Andrij Deszczyca odebrał nagrodę
fot. Niezalezna.pl

Na scenie zaprezentowała się Amelka - dziewczynka, która wzruszyła cały świat swoim wykonaniem utworu "Mam tę moc" w ukraińskim schronie. Wystąpiła również inna ukraińska wokalistka - Ana Danch. 

Wydarzenie było wyrazem wsparcia dla walczącej Ukrainy i było to nieprzypadkowe. Telewizja Republika przed laty transmitowała to, co działo się na Majdanie, wspierając Ukraińców w walce o wolność. - Zamiast gali, robimy koncert charytatywny na rzecz pomocy Ukrainie - zapowiadał  prezes telewizji Tomasz Sakiewicz.

Tak też się stało - koncert był manifestacją poparcia dla Ukrainy, ucztą muzyczną, ale też jednocześnie akcją charytatywną: przypominano, że można wspierać Ukrainę poprzez wysyłanie SMS-ów. W trakcie tego wyjątkowego wieczoru wszyscy pracownicy i przyjaciele Telewizji Republika powiedzieli głośno: Nie zostawimy Ukrainy!

W imieniu widzów Telewizji Republika, wręczono także nagrodę. Otrzymał ją naród ukraiński, a odebrał - ambasador Andrij Deszczyca. Wyróżnienie wręczyli Tomasz Sakiewicz i Katarzyna Gójska.

- Jestem dumny, że jestem Ambasadorem Ukrainy w Polsce. Będziemy walczyć do końca żeby sprawiedliwość i prawda była najwyższą ceną, którą mamy osiągnąć. o do czego Rosja doprowadziła w ostatnich dziesięcioleciach, do podziałów, do okupacji, do rozdziałów to musi zostać w historii. Musimy wszyscy razem sprawić, żeby Rosja nigdy nie była zagrożeniem dla swoich sąsiadów i Europy. Dziękuje za tę nagrodę i daję słowo, że jako reprezentant narodu ukraińskiego razem będziemy obchodzić zwycięstwo nad Rosją

- powiedział Deszczyca. 

 


Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

#Ukraina #Telewizja Republika

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo