CBA zatrzymało chirurga ze Szczecina. Media: miał brać łapówki, gdy dyrektorem był... Tomasz Grodzki

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego chirurga szpitala Szczecin Zdunowo. Krzysztof K., według lokalnych mediów, ma być podejrzany o przyjmowanie korzyści majątkowych od pacjentów, w zamian za kierowanie na operacje. Miało się to odbywać, gdy szefem placówki był oskarżany o podobne czyny marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Warszawa 16.02.2022 37 posiedzenie Senatu X kadencji. N/z marszalek Senatu Tomasz Grodzki.
Fot. Tomasz Jedrzejowski/Gazeta Polska

Od 417 dni w Senacie blokowane jest głosowanie ws. immunitetu marszałka Tomasza Grodzkiego. Podejrzany o przyjmowanie korzyści majątkowych były dyrektor szczecińskiego szpitala, ze względu na swoją polityczną pozycję, unika postępowania prawnego. Jednak, wraz z upływem czasu, na sprawę pada niekorzystne dla Grodzkiego światło.

Dziś lokalne media Szczecina, informują o zatrzymaniu przez CBA byłego współpracownika marszałka senatu. Chirurg Krzystof K. wczorajszą noc spędził w izbie zatrzymań, a według relacji Radia Szczecin, dziś usłyszał zarzuty niedobiegające tematyką od zarzutów wobec Grodzkiego.

"Lekarz Krzysztof K. został zatrzymany w związku z podejrzeniem przyjmowania korzyści majątkowych od pacjentów w zamian za przyspieszanie operacji. Miał to robić, gdy pracował z szpitalu Szczecin-Zdunowo w okresie, kiedy dyrektorem placówki był obecny marszałek Senatu - Tomasz Grodzki."

- informuje portal radia. Prokuratura na razie nie wydała oficjalnego oświadczenia w sprawie. Ma to się stać dzisiaj.

W sprawie dotyczącej okresu 2009-2019, oprócz zatrzymanego przesłuchiwani są również świadkowie. Na dziś zaplanowane są dalsze czynności. "Krzysztof K. ma opinie bardzo dobrego specjalisty w dziedzinie bariatrii, czyli leczeniu otyłości. W szpitalu w Zdunowie zajmował się m.in. zabiegami zmniejszania żołądka. Często występował w mediach. W jednym z wywiadów powiedział. - Do tej pory pracowałem w szpitalu w Zdunowie, tam kolejka oczekujących na operację wynosiła cztery lata" - przekazuje Radio Szczecin.

 

 Źródło: radioszczecin.pl, niezalezna.pl

#szpital Szczecin Zdunowo #Licznik Grodzkiego #Tomasz Grodzki

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo