Z OSTATNIEJ CHWILI

AFP: wiceszefowa Parlamentu Europejskiego Eva Kaili zatrzymana w związku z korupcją • • •

Odzyskano cenną kopię księgi Nostradamusa

W 2007 roku bibliotekarze z Biblioteki Centrum Badań Historycznych Barnabiti w Rzymie, zauważyli brak łacińskiego egzemplarza „Proroctwa” Nostradamusa, który zawierał ponad 900 jego rzekomo bardzo dokładnych przepowiedni. Była to co prawda osiemnastowieczna kopia oryginalnej wersji francuskiej opublikowanej w 1555 roku, ale i tak rzecz unikalna i niezwykle cenna.

Księga z przepowiedniami Nostradamusa skradziona w Rzymie

Rok temu, podczas monitorowania legalnego rynku aukcyjnego antyków, na którym czasami pojawiają się skradzione artefakty, przedstawiciel włoskiego Dowództwa Ochrony Dziedzictwa Kulturowego zobaczył zdjęcie książki na stronie internetowej niemieckiego domu aukcyjnego. Natychmiast zauważył pieczęć na okładce, która wskazywała, że ​​należała ona do biblioteki we Włoszech jeszcze w 1991 roku. Carabinieri wszczęli śledztwo na pełną skalę i ostatecznie zidentyfikowali rękopis jako kopię legendarnego dzieła Nostradamusa. Po skontaktowaniu się włoskiej policji dom aukcyjny w Niemczech natychmiast wycofał tę pozycję z aukcji. Tłumaczył się, że księgę tę najpierw ktoś kupił na pchlim targu w Paryżu, a potem sprzedał ją na pchlim targu w Karlsruhe, gdzie nabył ją handlarz dziełami sztuki. Mężczyzna ten poznał się na prawdziwej wartości dzieła i wystawił na aukcję w Pforzheim w Badenii-Wirtembergii za cenę wywoławczą 12 000 euro.

Dzięki spostrzegawczości służb włoskich kopia rękopisu Nostradamusa została odzyskana i zwrócona do biblioteki, gdzie tym razem, jak zapewnia dyrekcja placówki, będzie pilnie strzeżona.

Michel de Nostredame urodził się w Prowansji w południowo-wschodniej Francji w 1503 roku. W dorosłym życiu stał się odnoszącym sukcesy lekarzem, ale zyskał także sławę jako astrolog i medium, który potrafił dokładnie przewidzieć przyszłe wydarzenia na świecie. Swoją księgę przepowiedni opublikował w 1555 roku. Przepowiednie są niejasne i trudne do zrozumienia, co pozostawia szeroki zakres interpretacji. Co więcej, Nostradamus nigdy nie określił dokładnie, kiedy przewidywane wydarzenia nastąpią. Niemniej jednak ci, którzy szczegółowo przestudiowali pisma uczonego, są przekonani, że słusznie przewidział początek Rewolucji Francuskiej, czasy Napoleona i Hitlera, a nawet zniszczenie Twin Towers w Nowym Jorku we wrześniu 2001 roku, oraz wiele innych wydarzeń o znaczeniu historycznym.

 

 

 

 

 

 

 Źródło: niezależna.pl

#Nostradamus #przepowiednie #proroctwa #skradzione dzieła

Magdalena Łysiak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo