Pijany kierowca został zatrzymany przez świadków. Potem próbował wręczyć łapówkę policji

Dużą odpowiedzialnością wykazało się dwóch kierujących samochodami ciężarowymi, którzy uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy nissana, którego tor jazdy wskazywał, iż może znajdować się pod wpływem alkoholu oraz swoją jazdą powodował zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Świadkowie zawiadomili służby i ujęli drogowego pirata.

flickr

Do obywatelskiego zatrzymania doszło 10 maja br. przed godziną 11:00 w miejscowości Żarki woj. małopolskie. Dyżurny chrzanowskiej komendy został poinformowany o ujęciu nietrzeźwego kierującego na drodze wojewódzkiej nr 780 w Żarkach.

Na miejsce zdarzenia zostali skierowani funkcjonariusze Komisariatu Policji w Libiążu. Jak się okazało, dwóch kierujących samochodami ciężarowymi zablokowało nissana, którego kierowca najprawdopodobniej był pijany. Kierującym był 55-letni mieszkaniec gminy Libiąż.

Gdy mundurowi przeprowadzali czynności na miejscu zdarzenia, mężczyzna wyciągnął plik gotówki i chciał wręczyć go policjantom w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Policjanci zabezpieczyli procesowo te pieniądze jako dowód w sprawie.

Ponieważ kierowca nissana odmówił „dmuchania” w alkotest, pobrano więc od niego w szpitalu w Chrzanowie  krew do badań. Wobec 55-latka wszczęto postępowanie karne, odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu i  za próbę skorumpowania funkcjonariuszy – za co grozi do 10 lat odsiadki.

 


Źródło: PAP, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo