Szczeciński Budżet Obywatelski. Złóż własną propozycję!

31 maja ruszy nabór projektów do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2023. Do rozdysponowania jest ponad 17 mln zł. Pomysły zgłaszać można do końca czerwca – poinformował Urząd Miasta.

Pixabay

Każdy z mieszkańców może złożyć dowolną liczbę propozycji do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Zgłaszany projekt musi zwierać co najmniej dziesięć podpisów na liście poparcia.

Środki na budżet obywatelski w Szczecinie są podzielone na dwie pule finansowe, odpowiednio na projekty zgłaszane w obszarze ogólnomiejskim i w 22 obszarach lokalnych.

Na wszystkie projekty przeznaczono 17 520 000 zł, z czego 30 proc. na projekty ogólnomiejskie, a 70 proc. na lokalne.

"W tym roku, oprócz niewielkich zmian w granicach dziewięciu obszarów lokalnych, a co za tym idzie wysokości środków przeznaczonych na te obszary obowiązują takie same zasady jak w poprzednich latach”

– powiedziała dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego Magdalena Błaszczyk.

Projekt musi być zlokalizowany w Szczecinie, a wyznaczony teren powinien być własnością gminy. W przeciwnym razie konieczne jest przedstawienie oświadczenia właściciela nieruchomości o woli użyczenia danego terenu pod inwestycję.

Koszty projektu muszą zmieścić się w puli środków przeznaczonych na dany obszar. W celu ich oszacowania można skorzystać z przykładowego cennika miejskiego lub z pomocy urzędników w poszczególnych jednostkach miejskich.

Wnioski można składać od 31 maja (od godz. 12) do 30 czerwca 2022 r. (do godz. 15:30) drogą elektroniczną lub tradycyjnie poprzez wypełnienie papierowego formularza zgłoszeniowego i złożenie go w siedzibie lub filii Urzędu Miasta.

Szczegółowe informacje oraz formularz 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo