"Weźcie się w końcu ogarnijcie!". Kaleta odbija piłeczkę i deklaruje poparcie dla likwidacji Izby Dyscyplinarnej

Jeszcze dzisiaj możemy przyjąć ustawę likwidującą Izbę Dyscyplinarną. Tak naprawdę jednak nie o to chodzi - mówił podczas Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Odnosząc się do zarzutów "eurodestrukcji" zadeklarował, że Solidarna Polska poprze likwidację Izby Dyscyplinarnej, która dla Brukseli stała się elementem szantażu Polski.

iTV Sejm

W środę około godz. 11 sejmowa komisja sprawiedliwości powróciła do rozpatrywania projektów zmian w przepisach o Sądzie Najwyższym. Komisja od początku kwietnia pracuje nad dwoma projektami zmian w ustawie o SN - prezydenta i posłów PiS, ale to projekt Andrzeja Dudy został uznany za wiodący.

Ministerstwo Sprawiedliwości reprezentuje w pracach komisji wiceszef resortu Sebastian Kaleta. Polityk zaproponował błyskawiczne rozwiązanie, które mogłoby być przyczynkiem do uruchomienia transz z unijnego Funduszu Odbudowy.

- Moglibyśmy już dawno zakończyć prace nad tym projektem, bo chyba wszystkie siły polityczne, obecne na tej komisji, nie chcą blokować likwidacji Izby Dyscyplinarnej. Jeszcze dzisiaj możemy przyjąć ustawę likwidującą Izbę Dyscyplinarną. Tak naprawdę jednak nie o to chodzi - przyznał w trakcie prac Kaleta.

Odnosząc się do zarzutów wiceprzewodniczącego komisji Krzysztofa Paszyka (Polskie Stronnictwo Ludowe), który wcześniej zarzucał części obecnych na komisji skłonności „eurodestrukcyjne”, wiceszef sprawiedliwości mówił:

„pan poseł Paszyk rozdziera szaty, ale prawda jest taka, że to pana koledzy z EPP, bo tam pana partia się znajduje, od dłuższego czasu żądają nakładania sankcji na Polskę. Tymczasem pan tutaj żąda przyjęcia ustawy. Weźcie się w końcu ogarnijcie. Po której stronie stoicie? Mam wrażenie, że próbujecie oszukiwać Polaków w tej sprawie”.

Na koniec przedstawił stanowisko Solidarnej Polski dot. Izby Dyscyplinarnej.

- Jeśli kwestię Izby Dyscyplinarnej mamy zamkniętą, skreślmy rzeczy, które nie dotyczą Izby Dyscyplinarnej i głosujmy dziś projekt ustawy. Zdziwicie się państwo co do postawy Solidarnej Polski. My likwidację Izby Dyscyplinarnej poparliśmy jakiś czas temu. Uważamy, że trzeba pójść krok dalej. Skoro pan prezydent podjął decyzję co do tej Izby - choć mamy nieco inną koncepcję - to przyjmiemy to - zadeklarował.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, iTV Sejm

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo