Cyberatak na ukraińskich operatorów telekomunikacyjnych. Data ataku - wymowna...

Strony internetowe ukraińskich operatorów telekomunikacyjnych zostały zaatakowane przez rosyjskich hakerów 9 maja, ale atak nie wpłynął na świadczenie usług. Informację przekazała ukraińska Państwowa Służba Łączności Specjalnej i Ochrony Informacji (DSSZ).

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Pexels

"Agresor kontynuuje ataki na infrastrukturę ukraińską, nie tylko przy użyciu amunicji i pocisków rakietowych, ale i poprzez cyberataki"

- przekazała DSSZ na Telegramie.

Jak dodano, "hakerzy rozpoczęli masowy atak DDoS na strony internetowe głównych ukraińskich firm telekomunikacyjnych".

"Choć strony internetowe atakowanych firm były częściowo niedostępne, ich sieci działają bez zakłóceń. U niektórych użytkowników jakość dostępu do internetu mogła się nieznacznie pogorszyć. Jednak atak DDoS faktycznie nie wpłynął na pracę firm, ani też na okazywane przez nie usługi"

- oceniono w oświadczeniu.

Według strony ukraińskiej rosyjscy hakerzy nie próbowali ukrywać swoich działań i informowali w internecie o cyberatakach.

Atak akurat 9 maja...

DSSZ podkreśliła też, że atak nastąpił 9 maja, gdy Rosja i część krajów poradzieckich obchodzi Dzień Zwycięstwa w rocznicę kapitulacji Niemiec hitlerowskich w II wojnie światowej. 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#wojna #Ukraina #Rosja #cyberataki #hakerzy

az
Wczytuję ocenę...
Z uwagi na prace modernizacyjne możliwość komentowania została tymczasowo wyłączona. Zapraszamy do komentowania na naszym profilu na Facebooku fb.com/NiezaleznaPLZobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo