Udana kontrofensywa Ukrainy. Odbito z rąk rosyjskiego najeźdźcy kolejne cztery miejscowości

Rosyjska napaść na Ukrainę trwa już 76 dni. Ukraińska armia nie zamierza się poddawać, co widać po coraz większych stratach wroga. Sztab Generalny ukraińskich sił zbrojnych przekazał, że wojska ukraińskie odzyskały kontrolę nad czterema miejscowościami w obwodzie charkowskim.

Dzielna obrona!
facebook.com/General Staff of the Armed Forces of Ukraine

Siły ukraińskie, jak podano, odzyskały kontrolę nad miejscowościami Czerkaskie Tyszki, Ruskie Tyszki, Rubiżne i Bajrak w obwodzie charkowskim.

Rosjanie nie przestają atakować, ale... 

Sztab informuje o zwiększeniu tempa rosyjskiej ofensywy we Wschodniej Strefie Operacyjnej i ostrzałach całej linii styczności oraz zaplecza ukraińskich pozycji. Największą aktywność przeciwnik wykazuje w Donbasie i w obwodzie charkowskim.

Sztab informuje m.in., że na wschodzie Rosjanie włączyli do swoich oddziałów ok. 500 osób zmobilizowanych na tymczasowo okupowanych terenach obwodów donieckiego i ługańskiego.

W okolicach Iziumu na południu obwodu charkowskiego przeciwnik gromadzi zapasy amunicji i inne zasoby, przygotowując się do działań ofensywnych.

Pod Siewierodonieckiem (obwód ługański) Rosjanie próbują (bezskutecznie) odzyskać kontrolę nad Rubiżnem. Wojska rosyjskie atakowały w rejonie miejscowości Nyżne, Toszkiwka, Orichowe, ale tam również bez powodzenia.

Aktywne działania bojowe Rosjanie prowadzili także w rejonie Ołeksandriwki i miejscowości Szandryhołowe w obwodzie donieckim. W okolicach Doniecka próbowali – bez sukcesów, jak podaje sztab – szturmować Marjinkę, Kamjankę, Nowomichajliwkę.

W Mariupolu przeciwnik koncentruje się na blokowaniu i próbie zniszczenia ukraińskich pododdziałów w zakładach Azowstal. Podejmował działania szturmowe przy wsparciu artylerii i czołgów.

Według ukraińskiego sztabu w związku z dużymi stratami w obwodzie charkowskim część rosyjskich pododdziałów wycofano na terytorium Rosji w okolice Biełgorodu.

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#wojna #Ukraina #Rosja #Charków

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo