Demakijaż w płynie czy w kremie – co jest lepsze dla naszej cery
Codzienny wieczorny demakijaż powinien odbywać się w trzech krokach, wówczas cera będzie dogłębnie oczyszczona. Skóra wrażliwa, atopowa i skłonna do podrażnień wymaga wyjątkowo delikatnego demakijażu. Delikatna cera nie znosi długotrwałych i zdecydowanych procedur pielęgnacyjnych. Potrzebuje skutecznych i delikatnych produktów do demakijażu, które mają właściwości kojące, łagodzące i nie wywołują podrażnień.

Czym są micele?
Micele to niewielkie cząsteczki zbudowane z cząstek lipofilowych (tłuszczowych) i hydrofilowych (wodnych).
Micele działają jak gąbka wchłaniająca zanieczyszczenia znajdujące się na skórze. Zawarte w nich cząstki lipofilowe łączą się z sebum i resztkami makijażu, a cząstki hydrofilowe pochłaniają kurz oraz zabrudzenia, jakie osiadają na skórze.
Dzięki kremu micelarnemu do mycia i demakijażu oczyszczanie odbywa się za pomocą wacika bez pocierania czy szorowania. Nic nie podrażnia skóry, która i tak jest już wrażliwa.
Siła micelarna
Płyn micelarny oraz krem micelarny to kosmetyki bardzo skuteczne i potrzebne w dbaniu o skórę wrażliwą. Nie ma jednej złotej rady, który jest lepszy dla cera wrażliwej.
Krem micelarny do mycia i demakijażu to nowa propozycja, dedykowana osobom o szczególnie wrażliwej skórze. Użycie kremu sprawia, że wszelkie zanieczyszczenia zostają zamknięte w micelach, które znajdują się w kremie, a następnie spłukane letnią wodą. Wszystko to sprawia, że demakijaż odbywa się bez tarcia.
Zdrowa i silna skóra
Skóra wrażliwa wymaga delikatnej i skutecznej pielęgnacji już na etapie demakijażu. Oczyszczenie musi być tak skuteczne, by cały efekt krył się zaledwie w kilku delikatnych ruchach dłoni.
Priorytetem cery wrażliwej jest utrzymanie równowagi jej mikrobiomu czyli kultur dobrych drobnoustrojów, które stoją na straży zdrowia skóry i odporności. Kluczowe jest wspieranie mikrobiomu poprzez stosowanie do pielęgnacji produktów zawierających prebiotyki.
Źródło: Niezalezna.pl, lifestyle.newseria.pl

