Z OSTATNIEJ CHWILI

Prezes PiS: chcemy przedstawić projekt ustawy dotyczącej powołania komisji, która zbadałaby politykę energetyczną prowadzoną przez rząd polski w latach 2007-2015 • • • Premier: komisja weryfikująca wpływy rosyjskie na bezpieczeństwo wewnętrzne w Polsce potrzebna jest nie tylko po to, aby wyjaśnić przeszłość, ale również po to, aby pozbyć się zwałów rosyjskich raz na zawsze w przyszłości • • •

Demakijaż w płynie czy w kremie – co jest lepsze dla naszej cery

Codzienny wieczorny demakijaż powinien odbywać się w trzech krokach, wówczas cera będzie dogłębnie oczyszczona. Skóra wrażliwa, atopowa i skłonna do podrażnień wymaga wyjątkowo delikatnego demakijażu. Delikatna cera nie znosi długotrwałych i zdecydowanych procedur pielęgnacyjnych. Potrzebuje skutecznych i delikatnych produktów do demakijażu, które mają właściwości kojące, łagodzące i nie wywołują podrażnień.

Zdjęcie autorstwa Alena Darmel z Pexels

Czym są micele?

Micele to niewielkie cząsteczki zbudowane z cząstek lipofilowych (tłuszczowych) i hydrofilowych (wodnych). 

Micele działają jak gąbka wchłaniająca zanieczyszczenia znajdujące się na skórze. Zawarte w nich cząstki lipofilowe łączą się z sebum i resztkami makijażu, a cząstki hydrofilowe pochłaniają kurz oraz zabrudzenia, jakie osiadają na skórze. 

Dzięki kremu micelarnemu do mycia i demakijażu oczyszczanie odbywa się za pomocą wacika bez pocierania czy szorowania. Nic nie podrażnia skóry, która i tak jest już wrażliwa. 

Siła micelarna

Płyn micelarny oraz krem micelarny to kosmetyki bardzo skuteczne i potrzebne w dbaniu o skórę wrażliwą. Nie ma jednej złotej rady, który jest lepszy dla cera wrażliwej. 

Krem micelarny do mycia i demakijażu to nowa propozycja, dedykowana osobom o szczególnie wrażliwej skórze. Użycie kremu sprawia, że wszelkie zanieczyszczenia zostają zamknięte w micelach, które znajdują się w kremie, a następnie spłukane letnią wodą. Wszystko to sprawia, że demakijaż odbywa się bez tarcia. 

Zdrowa i silna skóra

Skóra wrażliwa wymaga delikatnej i skutecznej pielęgnacji już na etapie demakijażu. Oczyszczenie musi być tak skuteczne, by cały efekt krył się zaledwie w kilku delikatnych ruchach dłoni. 

Priorytetem cery wrażliwej jest utrzymanie równowagi jej mikrobiomu czyli kultur dobrych drobnoustrojów, które stoją na straży zdrowia skóry i odporności. Kluczowe jest wspieranie mikrobiomu poprzez stosowanie do pielęgnacji produktów zawierających prebiotyki.

 

 Źródło: Niezalezna.pl, lifestyle.newseria.pl

#płyn micelarny #micele #krem micelarny #demakijaż #cera wrażliwa

Mariola Łukawska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo