Pentagon: Ukraińcy są wywożeni do obozów w Rosji

Mamy informacje, że Ukraińcy są deportowani do Rosji wbrew swojej woli - powiedział w rzecznik Pentagonu John Kirby. Nazwał to postępowanie Rosjan "horrendalnym".

rzecznik Pentagonu John Kirby
twitter.com/DeptofDefense

Nie mogę powiedzieć nic o liczbach, ale z pewnością widzieliśmy wskazania, że Ukraińcy są transportowani z Ukrainy do Rosji. Nie mogę powiedzieć, do ilu obozów, ani jak one wyglądają (...) ale mamy wskazania, że Ukraińcy są zabierani wbrew swej woli do Rosji. To horrendalne, to nie jest zachowanie odpowiedzialnego mocarstwa i z pewnością kolejna wskazówka mówiąca, że on (Putin) po prostu nie akceptuje i nie szanuje ukraińskiej suwerenności i tego, że oni są obywatelami innego kraju.
- oświadczył rzecznik amerykańskiego resortu obrony podczas konferencji prasowej.

Odnosząc się do sytuacji na froncie, Kirby stwierdził, że nie nazwałby jej impasem, bo Rosjanie czynią "stopniowe postępy" w Donbasie, a linia frontu przesuwa się każdego dnia. Dodał też, że wysłane na Ukrainę haubice M777 trafiły na front i są używane w walce z wojskami rosyjskimi. USA zobowiązały się do wysłania 90 dział, z czego 85 dotąd trafiło już na Ukrainę.

 


Źródło: niezależna.pl, PAP

#Ukraina

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo