Zamiast kwiatów, była wystawa! Przy radzieckim mauzoleum stanęły zdjęcia z Ukrainy

Rosyjski ambasador Siergiej Andriejew nie zdołał złożyć kwiatów przy radzieckim mauzoleum w Warszawie, obrywając czerwoną substancją od demonstrujących poparcie dla Ukrainy. Zamiast kwiatów, pojawiła się wystawa. Na zdjęciach można zobaczyć okrucieństwa, jakie rosyjscy barbarzyńcy czynią Ukraińcom.

Taki widok można było dziś zobaczyć przy radzieckim mauzoleum
fot. Twitter/Anna Romańczuk

 Ambasador Rosji w Polsce wraz z delegacją przybył dziś w południe pod mauzoleum przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie. Chciał tam złożyć kwiaty, ponieważ 9 maja Rosja obchodzi "dzień zwycięstwa". Demonstranci z ukraińskimi i polskimi flagami uniemożliwili rosyjskiemu dyplomacie przejście pod miejsce upamiętnienia radzieckich żołnierzy, wznosili antyrosyjskie hasła i oblali Siergieja Andriejewa czerwoną substancją, jak sami nazwali - "sztuczną krwią". Po tym rosyjski dyplomata wrócił do służbowego auta. Do oblania ambasadora przyznała się ukraińska dziennikarka-aktywistka.

Koniec końców, zamiast świętowania "dnia zwycięstwa", przed Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich w Warszawie był billboard z akcją "Stop Russia Now", pokazujący, czym mogą "poszczycić" się rosyjscy zbrodniarze. 

Pojawiła się także poruszająca wystawa obrazów z wojny na Ukrainie. Każdy, kto przechodzi koło radzieckiego miejsca pamięci, musi zobaczyć to, co obecnie putinowcy robią ludności ukraińskiej.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Ukraina #Warszawa

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo