Minister finansów USA odwiedzi Polskę

Szefowa resortu finansów USA Janet Yellen odwiedzi w sobotę Polskę. Jak podało w poniedziałek amerykańskie ministerstwo finansów, Polska będzie pierwszym przystankiem w europejskiej podróży Yellen, która obejmie również Brukselę i Bonn. Wśród tematów rozmów mają być m.in. sankcje na Rosję i kryzys żywnościowy wywołany przez wojnę na Ukrainie.

twitter.com/SecYellen

Będąc za granicą, sekretarz Yellen wzmocni zobowiązanie USA do multilateralizmu i będzie promować priorytety polityki USA w sprawie inkluzywnej odbudowy gospodarki. Sekretarz Yellen i sojusznicy będą kontynuować swoje wysiłki, by zwiększyć presję ekonomiczną na Rosję.
- napisano w komunikacie resortu.

Innymi zapowiadanymi tematami rozmów mają być amerykańska inicjatywa globalnej polityki podatkowej (chodzi m.in. o minimalną stawkę podatku CIT), zmiany klimatu, a także zagrożenie kryzysem żywnościowym wywołanym przez rosyjską agresję na Ukrainę.

Yellen ma w sobotę odwiedzić Polskę, 16 maja - Brukselę, a 19-20 maja ma wziąć udział w spotkaniu ministrów finansów G7 w Bonn. Nie podano dotąd szczegółów spotkań w Polsce. 

 


Źródło: niezależna.pl, PAP, Twitter

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo