Znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną. Teraz usłyszał zarzuty

Policjanci zatrzymali po awanturze domowej 56–latka z Oświęcimia. Mężczyzna od dawna znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną. Usłyszał już zarzuty. Grozi mu pięć lat więzienia. Trafił pod dozór - podała w poniedziałek oświęcimska policja.

pxhere

Rzecznik powiatowej komendy asp. szt. Małgorzata Jurecka poinformowała, że funkcjonariusze kilka dni temu otrzymali zgłoszenie o awanturze w jednym z mieszkań na oświęcimskim osiedlu Chemików.

- Na miejscu zastali 50–letnią kobietę i jej nietrzeźwego 56-letniego męża. Agresor został zatrzymany. Miał 0,8 promila alkoholu w organizmie

- podała.

Policjanci z wydziału kryminalnego w ciągu dwóch dni zebrali dowody świadczące o tym, że 56–latek stosował przemoc fizyczną, psychiczną oraz groźby karalne wobec żony. Działo się to najczęściej, gdy był pijany.

- Na tej podstawie mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania fizycznego oraz psychicznego. Grozi mu za to kara do pięciu lat więzienia

 – powiedziała Małgorzata Jurecka.

Napastnik otrzymał prokuratorski nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną oraz policyjny dozór.

- Funkcjonariusze pouczyli go, że naruszenie nakazu oraz zakazów może skończyć się osadzeniem w areszcie tymczasowym

- dodała rzecznik.

Policjantka zaapelowała do pokrzywdzonych w takich sytuacjach, by jak najszybciej przerwały łańcuch przemocy. Pomocą służy wiele instytucji, w tym Powiatowe Ośrodki Interwencji Kryzysowej. W Oświęcimiu znajduje się on przy ul. Dąbrowskiego 139. Z pracownikami ośrodka można się skontaktować osobiście oraz telefonicznie – (33) 476 01 03 lub 510 74 573.

 

 


Źródło: PAP, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo