Przygotowania do "wojny z drzewami". Czeczeński najemnik kompromituje się na nagraniu

Kadyrowcy, czyli najemnicy od Ramzana Kadyrowa, czeczeńskiego przywódcy, siedzącego w kieszeni Władimira Putina, mieli razem z rosyjskimi oddziałami skutecznie szturmować i podbijać kolejne ukraińskie tereny. Tymczasem okazuje się, że podobnie jak główne oddziały agresora, ponoszą ciężkie straty. Być może nie wiedzą, z kim walczyć. Na jednym z nagrań, zamieszczonych w internecie, widać, jak jeden z kadyrowców ostrzeliwuje... drzewa.

prnt. screen.

Do sieci trafił wyreżyserowany przez kadyrowców krótki film, przedstawiający rzekome umiejętności najemnika w walce. Widać na nim, jak żołnierz ostrzeliwuje...drzewa w lesie. Strona ukraińska nie ukrywa, że poziom takiej propagandy sięgnął dna. 

Ludzie Kadyrowa pokazują, jak próbują zdobyć las i toczą z nim zaciekłą walkę

– komentuje strona ukraińska. 

Z punktu widzenia Rosji trudno liczyć, by taka "pomoc" najemników przyniosła skutek w postaci jakichkolwiek sukcesów na froncie. Na tym jednak nie koniec. Kilka dni temu Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) przechwyciła nagranie, na którym jeden z rosyjskich żołnierzy żali się, że został okradziony przez... jednego z kadyrowców. 

Wskoczył do auta, po czym s*********. Ukradł mi broń, a mnie wysłano do kopania rowów

– powiedział rosyjski żołnierz.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Ukraina #Rosja #wojna #kadyrowcy #propaganda

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo