Papież ogłosił decyzję: Światowe Dni Młodzieży w Polsce!

Papież Franciszek na zakończenie Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro ogłosił decyzję dotyczącą miejsca kolejnego spotkania. Światowe Dni Młodzieży w roku 2016 odbędą się w Krakowie!

Fernando Frazão/Agência Brasil; creativecommons.org/licenses/by/3.0/br/deed.en
Papież Franciszek na zakończenie Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro ogłosił decyzję dotyczącą miejsca kolejnego spotkania. Światowe Dni Młodzieży w roku 2016 odbędą się w Krakowie!

To właśnie Kraków wymieniany był już od dłuższego czasu wśród najbardziej prawdopodobnych miejsc organizacji Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. Sugerowano wówczas, że ewentualna wizyta Ojca Świętego w Polsce byłaby wówczas połączona z obchodami 1050-lecia chrztu Polski.

Oficjalnymi kandydatami do organizacji Światowych Dni Młodzieży w roku 2016 były: Kraków, Londyn, Ryga i Seul. Zgodnie z przyjętą zasadą, że Światowe Dni Młodzieży odbywają się w wymiarze międzynarodowym naprzemiennie w Europie i na pozostałych kontynentach. Oznacza to, że jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem decyzji papieża było wiadomo, iż kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w jednym z miast europejskich.

Światowe Dni Młodzieży miały już miejsce w Polsce. w 1991 roku młodych chrześcijan z całego świata gościła Częstochowa.

- Z ogromną radością przyjąłem ogłoszoną dzisiaj przez Papieża Franciszka wiadomość, że następny Światowy Dzień Młodzieży odbędzie się w Polsce w 2016 roku. To dla nas radość, wyróżnienie i zobowiązanie. W tym samym roku obchodzić będziemy także 1050. rocznicę Chrztu Polski. Ojcze Święty Franciszku, czekamy na Ciebie oraz na Twoich i naszych młodych przyjaciół z całego świata - oświadczył metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

Z kolei przewodniczący Episkopatu abp Józef Michalik podkreślił, że Światowe Dni Młodzieży pokazują młode oblicze Kościoła.

– Myślę, że sprostamy, jeśli nie bogactwem zewnętrznym, to bogactwem duchowym. Takie wydarzenie, jak Światowe Dni Młodzieży, to nie tylko wyzwanie duszpasterskie, ale i logistyczne, Trzeba będzie, by cała Polska przyjęła młodych ludzi – tłumaczy abp Michalik i wyraża nadzieję, że gościnności i serdeczności nie powinno zabraknąć dla młodych przyjeżdżających na spotkanie z papieżem.

W związku z decyzją papieża o organizacji ŚDM w Krakowie zaczął bić Dzwon Zygmunta.

 

 Źródło: niezalezna.pl,episkopat.pl

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo