"Wybierz życie". Tysiące osób na marszu dla życia w Szczecinie. To już 18. edycja!

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, pod hasłem "Wybierz życie", ulicami Szczecina przeszedł "Marsz dla życia". Zakończył się sporym sukcesem organizacyjnym: udział w nim wzięło wiele osób, które zamanifestowały swoje przywiązanie do tradycyjnych wartości i ochrony życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Marsz dla Życia w Szczecinie
fot. Twitter/MateuszWagemann

- W tle dziś słychać słowa św. Matki Teresy z Kalkuty "jeżeli matka może zabić swoje dziecko, to kto powstrzyma Ciebie i mnie, żebyśmy się nie pozabijali nawzajem"

– powiedział organizator marszu ks. Tomasz Kancelarczyk.

Jak dodał "dzisiaj chcemy pokoju na Ukrainie, jak możemy chcieć pokoju na Ukrainie jednocześnie nie mając w sercu pragnienia życia dla najmniejszych".

Pierwszy Marsz dla Życia odbył się w Szczecinie w 2003 r.. Teraz wrócił na ulice Szczecina po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. W tym roku odbyła się jego osiemnasta edycja. Marsz rozpoczął się przed pomnikiem Jana Pawła II na Jasnych Błoniach o godz. 15, a zakończył mszą świętą w szczecińskiej katedrze. Według organizatorów wzięło w nim udział kilkanaście tysięcy osób.

Podczas tegorocznego "Marszu dla Życia" zbierano datki na rzecz hospicjum św. Jana w Szczecinie. Pieniądze mają zostać przekazane na zakup nowego podnośnika dla pacjentów.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Szczecin #marsz dla życia

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo