Iga Świątek na Foro Italico. Polska tenisistka chce w Rzymie powtórzyć ubiegłoroczny sukces

Iga Świątek pojawiła się w niedzielę na treningu na korcie kompleksu sportowego Foro Italico w Rzymie, gdzie przygotowuje się do rozpoczynającego się w poniedziałek turnieju tenisowego WTA. Przed rokiem polska tenisistka triumfowała w tej imprezie.

fot. twitter.com/iga_swiatek

Liderka światowego rankingu wraca do gry po krótkiej przerwie. I wraca na szczęśliwe dla niej korty. Przed południem Świątek trenowała z Rumunką Simoną Halep, a następnie zagrała sparingowy mecz z Amerykanką Coco Gauff.

Na Foro Italico obserwowała ją mieszkająca w Rzymie instruktorka tenisa Ewa Dąbrowska-Coleman, która podkreśliła:

Iga jest w dobrej formie. Nie zagrała w turnieju w Madrycie, żeby nabrać sił na turniej w Rzymie i na Roland Garros w Paryżu. Trener Tomasz Wiktorowski był cały czas przy niej, obserwował każde jej zagranie.

Jak zauważyła Ewa Dąbrowska- Coleman, polska tenisistka trenowała na "korcie dla najlepszych graczy, którzy chcą mieć większy spokój".

Najwyżej rozstawiona w turnieju Świątek w pierwszej rundzie ma wolny los. W drugiej zmierzy się ze zwyciężczynią meczu Amerykanki Shelby Rogers, której szkoleniowcem jest były opiekun 20-letniej raszynianki Piotr Sierzputowski, z jej rodaczką Alison Riske.

Bez względu na wynik uzyskany w Rzymie Świątek jako numer jeden światowego rankingu przystąpi do rozpoczynającego się 22 maja wielkoszlemowego French Open.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Iga Świątek

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo