Szokujące! Pies odgryzł ucho 20-latce

20-letnia kobieta podczas odpracowywania kary sądowej w schronisku dla zwierząt w Kaliszu została zaatakowana przez psa, który odgryzł jej ucho – potwierdził kierownik schroniska Jacek Kołata. Jak dodał, kobieta weszła do boksu, choć została wcześniej przeszkolona i "wiedziała, że tego nie wolno jej robić, kiedy zwierzę przebywa w pomieszczeniu".

Zdjęcie ilustacyjne
pixabay.com

Do zdarzenia doszło 3 maja w schronisku dla zwierząt przy ul. Warszawskiej w Kaliszu. Tego dnia na terenie schroniska przebywał pracownik gospodarczy i 20-latka. Kobieta została skierowana do pracy w schronisku, ponieważ wcześniej Sąd Rejonowy w Kaliszu wymierzył jej karę w postaci prac społecznych.

- Zanim została dopuszczona do wykonywania pracy, odbyła szkolenie pod względem przepisów BHP

– powiedział Kołata. Podkreślił, że wiedziała, że czynności porządkowe w boksach może robić tylko pod nieobecność zwierzęcia.

"Tymczasem kobieta weszła do boksu, w którym przebywał pies. Zwierzę rzuciło się na nią i odgryzło jej prawie całe ucho" – powiedział szef przytuliska dla zwierząt.

Pies został skierowany na obserwację przeciwko wściekliźnie. Poszkodowana trafiła do szpitala, gdzie zaopatrzono jej ranę. Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kaliszu sędzia Edyta Janiszewska powiedziała, że "osoby kierowane do pracy są ubezpieczone przez sąd". 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#sąd #pies #agresja

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo