"Ludzie Putina" - Roman Abramowicz. Jak się dorobił i jakie są jego relacje z Putinem? [WIDEO]

Oligarchia w Rosji i proces prywatyzacji w Rosji to coś na czym szczególnie skorzystał Roman Abramowicz. Jak się dorobił? Jakie są relacje Abramowicz-Putin? - na te pytania odpowiada Ośrodek Studiów Wschodnich w swoim cyklu "Ludzie Putina".

Roman Abramowicz
Autorstwa Fars Media Corporation, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=116388268

Rosyjska agresja na Ukrainę rozpoczęła się 24 lutego i do tej pory kosztowała życie tysięcy żołnierzy i cywili. Jak do tego doszło i kto jest odpowiedzialny za zbrodnie popełniane na Ukrainie? Sylwetki osób z najbliższego otoczenia prezydenta Rosji przedstawia Ośrodek Studiów Wschodnich, w serii nagrań "Ludzie Putina", publikowanych na YouTube.

W jednym z odcinków przybliżono sylwetkę najbardziej znanego rosyjskiego oligarchy, Romana Abramowicza.

Jak doszedł do majątku? W ostatnich tygodniach głośno jest o roli, jaką w negocjacjach pokojowych ma odgrywać Roman Abramowicz. Zatrucie, które rzekomo miało miejsce to także jeden z omawianych tematów. Oligarchia w Rosji i proces prywatyzacji w Rosji to coś na czym szczególnie skorzystał Roman Abramowicz. Jak się dorobił? Jakie są relacje Abramowicz-Putin? Najbardziej znany rosyjski oligarcha to niewątpliwie właśnie Roman Abramowicz. Chelsea to tylko jedna z jego dużych inwestycji. Dlaczego zainwestował w ten klub? Na te i inne pytania odpowiadają Iwona Wiśniewska i Maria Domańska, ekspertki OSW

- czytamy w opisie filmu o Abramowiczu.

 

 


Źródło: niezalezna.pl,

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo