To oni mordowali cywilów w Buczy. Dziennikarze ujawniają nazwiska i zdjęcia rosyjskich zbrodniarzy

Dziennikarzom śledczym udało się zidentyfikować kolejnych rosyjskich zbrodniarzy, którzy zabijali i terroryzowali ludność cywilną w ukraińskiej Buczy. W mieście znaleziono telefon jednego z żołnierzy, w którym znajdowało się ok. 13 gigabajtów zdjęć.

Ujawniono zdjęcia i wizerunki rosyjskich żołnierzy odpowiedzialnych za masakrę w Buczy
fot. informnapalm.org za vk.com

Rosjanie przez kilka tygodni okupowali podkijowskie miejscowości, takie jak Bucza, Irpień czy Hostomel. Dokonali tam niewyobrażalnych zbrodni - mordowali, gwałcili oraz grabili na ogromną skalę. Po wycofaniu się Rosjan z miasta odnaleziono telefon, który pozostawił jeden z rosyjskich żołnierzy. W urządzeniu znajdowało się około 13 gigabajtów zdjęć i nagrań. Niektóre z nich przedstawiały jego kolegów, członków 64. Samodzielnej Brygady Strzelców Zmotoryzowanych.

Telefon odnaleźli ukraińscy wojskowi w Buczy pod koniec marca. Następnie do pracy przystąpili dziennikarze z portalu InformNapalm, którzy teraz przedstawili wyniki swojego śledztwa. Bardzo dokładnie przeanalizowali oni dane skopiowane z telefonu rosyjskiego żołnierza. 

Telefon miał należeć do sierżanta Petra Zacharowa z Jakucji, żołnierza kontraktowego kompanii batalionu rozpoznawczego 64. Brygady Strzelców Zmotoryzowanych. 

Mimo iż większość multimediów stanowiły intymne zdjęcia Rosjanina i jego żony, wśród nich odnaleziono także bardzo przydatne materiały. 

Na urządzeniu znaleziono grupowe zdjęcie kolegów należących do jednostki Zacharowa oraz dokumenty. Dzięki temu zidentyfikowani zostali członkowie brygady, która jest odpowiedzialna za zbrodnie w Buczy, Irpieniu i Hostomelu. Dziennikarzom śledczym udało się zidentyfikować około 100 żołnierzy 64. Samodzielnej Brygady Strzelców Zmotoryzowanych. Ujawniono ich dane osobowe: zdjęcia, adresy, konta w mediach społecznościowych.

Z pełną listą zbrodniarzy z Buczy wraz ze zdjęciami można zapoznać się na stronie Inform Napallm klikając tutaj

Jednocześnie dziennikarze wskazują, że niektórzy z wymienionych żołnierzy mogli nie brać udziału w zbrodniach na cywilach. 

"Powinno zostać to ustalone przez prokuraturę w odniesieniu do każdej z osób. Publikacja ta służy jako dodatkowy materiał, który może pomóc śledczym zawęzić poszukiwania i ustalić stopień faktycznej winy każdego zbrodniarza wojennego"

- napisano. 

 

 Źródło: tvp.info, niezalezna.pl

#Bucza #Ukraina

Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo