Jak wyglądają sympatie wyborcze? Dobre wiadomości dla Zjednoczonej Prawicy, kiepskie dla partii Tuska

- Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je Zjednoczona Prawica (35,9 proc.); na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 26,3 proc. badanych, Lewica zdobyłaby 9 proc. głosów; Polska 2050 - 8,6 proc. - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Radia ZET.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W porównaniu z badaniem z końca marca największy wzrost poparcia odnotowała Lewica (o 2,7 pkt. proc.); rządząca koalicja odnotowała wzrost o 1,7 pkt. proc.; Polska 2050 Szymona Hołowni - o 0,3 pkt. proc.; Koalicja Obywatelska - o 0,1 pkt. proc.

W maju PSL-Koalicja Polska może liczyć na 5,1 proc. głosów (spadek - o 0,2 pkt. proc. w porównaniu do końca marca).

Kolejna w sondażu jest Konfederacja z poparciem 5 proc. i spadkiem od poprzedniego badania o 2,8 pkt. proc.

10,1 proc. potencjalnych wyborców nie wie, na kogo oddałoby swój głos. To spadek o 1,8 pkt. proc. w stosunku do badania z końca marca.

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, frekwencja wyborcza wyniosłaby 53,8 proc. uprawnionych do głosowania Polaków - mniej niż w poprzedniej edycji sondażu o 3,2 pkt. proc.). 43 proc. badanych zadeklarowało, że nie poszłoby do wyborów - więcej o 2,8 pkt. proc.; niezdecydowanych, czy wziąć udział, czy nie, jest 3,2 proc. badanych - w stosunku do końca marca więcej o 0,4 pkt. proc.

Sondaż IBRiS na zlecenie Radia ZET przeprowadzono 4 maja roku metodą telefoniczną CATI na próbie 1100 osób. Wyniki porównano z badaniem IBRiS na zlecenie Radia ZET z 30-31 marca.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo