Zabił syna, aby zemścić się na byłej partnerce. Dostał dożywocie

41-letni Polak Łukasz Cz. został dziś skazany przez sąd w Edynburgu na karę dożywotniego więzienia bez możliwości ubiegania się o zwolnienie warunkowe przed upływem 23 lat za zamordowanie swojego dwuletniego syna.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/diegoparra

Jak ustalono podczas procesu, miał to być akt zemsty na matce dziecka, z którą Łukasz Cz. rozstał się kilka miesięcy wcześniej, ale nie mógł znieść faktu, że Patrycja Sz. była już w nowym związku.

Do morderstwa doszło w listopadzie 2020 roku. Chłopiec przebywał tamtej nocy w domu Łukasza Cz., który zaczął wysyłać SMS-y do matki dziecka, pytając ją o jej nowego partnera i ich życie intymne. Ponieważ Patrycja Sz. nie odpowiadała, Łukasz Cz. strzelił trzykrotnie w głowę dziecka z pistoletu gazowego, a gdy obudziło się, dźgnął je kilkakrotnie metalowym szpikulcem i udusił poduszką.

W czasie procesu sprawca, który pracował jako informatyk, przekonywał, że był wówczas w bardzo złym stanie psychicznym, co wpłynęło na jego zachowanie oraz że planował popełnić samobójstwo i nie chciał, by chłopiec pozostał sam. Sąd jednak uznał, że jego stan nie był tak poważny, jak twierdził, i morderstwo było "aktem zemsty i zazdrości".

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Polska #Wielka Brytania #dożywocie #morderstwo dziecka

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo