Znamy kadrę Polski na siatkarską Ligę Narodów. Jest kilka zaskoczeń

Trener Nikola Grbić ogłosił skład siatkarskiej reprezentacji Polski na Ligę Narodów 2022. Serbski szkoleniowiec będzie miał do dyspozycji 25 zawodników, w ekipie znalazło się kilku debiutantów.

zdjęcie ilustracyjne
https://twitter.com/PolskaSiatkowka

Wcześniej do zespołu powołano 29 zawodników, wśród nich nie było jednak wielokrotnych reprezentantów kraju m.in. Fabiana Drzyzgi, Piotra Nowakowskiego, Dawida Konarskiego i Damiana Wojtaszka.

W tej sytuacji Nowakowski, Konarski i Wojtaszek podjęli decyzję o zakończeniu reprezentacyjnej kariery, wcześniej taką samą decyzję ogłosił wieloletni kapitan zespołu Michał Kubiak.

W środę nowy szkoleniowiec kadry ogłosił ostateczny skład ekipy, która za miesiąc rozpocznie rywalizację w Lidze Narodów. Zawody zostaną rozegrane systemem kilku turniejów interkontynentalnych, jeden z nich odbędzie się w Gdańsku (5-10 lipca).

Finały, w których wystąpi osiem najlepszych reprezentacji, zaplanowano w dniach 20-24 lipca. Pierwsze w tym roku zgrupowanie kadry rozpocznie się już 10 maja w Spale.

Skład reprezentacji Polski na Ligę Narodów 2022:

Libero: Jakub Popiwczak, Kamil Szymura, Paweł Zatorski

Rozgrywający: Jan Firlej, Marcin Janusz, Łukasz Kozub, Grzegorz Łomacz

Środkowi: Mateusz Bieniek, Norbert Huber, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba, Karol Urbanowicz.

Atakujący: Karol Butryn, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek, Maciej Muzaj.

 

Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Wilfredo Leon, Bartłomiej Lipiński, Kamil Semeniuk, Rafał Szymura. Aleksander Śliwka. 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Liga Narodów #siatkówka #Nikola Grbić

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo