Nowe funkcje w aplikacji mObywatel. Głównie dla obywateli Ukrainy

Aplikację mObywatel można śmiało określić jako jedno z najbardziej udanych narzędzi informatycznych, udostępnionych przez polskie państwo. Udostępniono nową wersję tego programu, którą tym razem szczególnie powinni zainteresować się obywatele Ukrainy, mieszkający w Polsce. To właśnie z myślą o nich wprowadzono wiele istotnych usprawnień.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Pexels

Aplikacja mObywatel jest rozwijana od 2017 r. i od tego czasu doczekał się m.in. możliwości przeglądania recept, czy przechowywania prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego czy kontrolowania mandatów i punktów karnych. Od marca tego roku aplikacja stała się też przydatna dla Ukraińców, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swojego kraju w związku z rosyjską napaścią. Udostępniono im możliwość korzystania z programu mObywatel i dostępnego w nim dokumentu Diia.pl. Teraz takie osoby otrzymują opcję użycia kolejnych potrzebnych funkcji.

Wraz z nową aktualizacją aplikacji mObywatel, osoby używające Diia.pl uzyskują dostęp do dwóch bardzo ważnych usług. Pierwszą z nich jest wygodna e-recepta, przy pomocy której można szybko i wygodnie zrealizować wystawioną receptę. Wystarczy tylko pokazać w aptece kod kreskowy. Drugą nowinką jest unijny certyfikat COVID, dostępny dla osób zaszczepionych lub tych, które otrzymały wyniki testu wykonanego w ramach polskiego systemu zdrowia.

Warto też wspomnieć, że do aktywacji aplikacji potrzebny jest numer PESEL oraz Profil Zaufany.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, komputerswiat.pl

#mObywatel #aplikacja #Polska

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo