Najnowszy numer „GP”: Komisja śledcza ws. związków Tuska z Kremlem? Premier odpowiada

W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska” dostępnym w sprzedaży od środy 4 maja 2022 r. szczególnie polecamy wywiad z premierem Mateuszem Morawieckim. Będzie też o tym, kto szkolił się w pobliżu rosyjskich szpiegów oraz rozmowa z wiceministrem ds. sił zbrojnych Wielkiej Brytanii Jamesem Heappeyem. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy, bezpłatny okres próbny.

Gazeta Polska

Symbolem zależności od Niemiec niech będzie przyjęcie przez Tuska medalu Walthera Rathenaua. Tego, który równo sto lat temu, w kwietniu 1922 roku, był jednym z autorów układu w Rapallo. Jakże to jest symboliczne! Rathenau w rządzie kanclerza Josepha Wirtha, który reprezentował skrajnie antypolską postawę, a Polska była według tej polityki tylko państwem sezonowym. Polityk, który w Republice Weimarskiej uosabiał nienawiść do Polski i wolę współpracy ze zbrodniczym, dopiero powstającym Związkiem Sowieckim, jest patronem medalu! I polski premier przyjmuje medal Waltera Rathenaua. W głowie mi się to nie mieści.
- mówi „Gazecie Polskiej” premier Mateusz Morawiecki. Z szefem rządu rozmawiają Tomasz Sakiewicz i Piotr Lisiewicz.

Ponadto w numerze:

  • Tajemnica rosyjskiego ośrodka w Skubiance. Kto szkolił się w pobliżu rosyjskich szpiegów

Tuż po tym, jak w 2010 roku ambasada Rosji wynajęła na okres 15 lat ośrodek wypoczynkowy nad Zalewem Zegrzyńskim, kilka kilometrów dalej przedstawiciele MON, SKW i ABW zaczęli brać udział w konferencjach dotyczących cyberbezpieczeństwa oraz ochrony tajnych informacji. Organizowało je przez parę lat, w nadzorowanej przez MON placówce, stowarzyszenie założone przez byłych oficerów WSI, w tym uczestników kursów GRU i KGB.
- ujawnia Grzegorz Wierzchołowski.

  • Dla Wielkiej Brytanii to nie czas na stanie z boku. Rozmowa z wiceministrem ds. sił zbrojnych Wielkiej Brytanii Jamesem Heappeyem

Polska jako państwo stanęła na wysokości zadania, i to w sytuacji zagrożenia. W końcu to wojna za waszą granicą. Jesteście państwem, które przyjmuje zdecydowanie największą liczbę uchodźców, to przez wasze terytorium płynie bez wątpienia najwięcej pomocy militarnej. Pomimo tych wyzwań zrobiliście to, co należało, i to budzi mój podziw. A wszystko, co może zrobić Zjednoczone Królestwo, by pomóc Polsce w tych działaniach, to dla nas zaszczyt .
- mówi wiceminister ds. sił zbrojnych Wielkiej Brytanii James Heappey. Rozmawia Maciej Kożuszek

  • Życie i śmierć w okupowanej Buczy. Ucieczka z rozstrzelanego miasta

Pierwszego dnia wojny nad Buczą latały myśliwce, słychać było dźwięki wybuchów. Przenieśliśmy się do piwnicy, która stała się nowym domem, schronieniem. Do miasta wjechały rosyjskie czołgi, a na ulicach leżały zwłoki. Przeżyliśmy głównie dzięki sąsiedzkiej samoorganizacji, udało się nam wyjechać do Polski. Teraz chcemy stworzyć nową sieć współpracy polsko-ukraińskiej.
- czytamy w reportażu Siergieja Kuliday we współpracy z Hubertem Kowalskim

  • Stypendia Gazpromu pod lupą ABW. Na liście pracownicy naukowi, tłumacz przysięgły i były pracownik PGNiG

Przez pięć lat z pieniędzy Gazpromu oraz polsko-rosyjskiej spółki EuRoPol Gaz sfinansowano stypendia dla dziewięciu doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego. Otrzymywali oni przez dwa lata po 2 tys. zł miesięcznie.
- ujawnia Piotr Nisztor.

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » 
prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

 


Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska

#Gazeta Polska

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo