Rosja będzie wysyłać na Ukrainę 1200 ludzi tygodniowo

Jak wynika z informacji ukraińskiego wywiadu - Putin wprowadza nowe rozporządzenie, która ma uzupełnić personalne braki armii.

Zdjęcie ilustracyjne
DefenceIntelligenceofUkraine

„W Rosji aktywizuje się kampania naboru "ochotników" do podpisania kontraktu na służbę wojskową” - pisze Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony (HUR) w Telegramie. Jak wskazano, zalecenia władz przewidują „200 ochotników co tydzień z każdego okręgu federalnego oprócz Moskwy”.

Według informacji ukraińskiego wywiadu nowi żołnierze mają uzupełnić straty poniesione w walkach na Ukrainie. Dodatkowo ma powstać kilka nowych pododdziałów. Priorytet mają mieć ci, którzy odbyli wcześniej służbę wojskową.

„Władze wojskowe Rosji ustaliły precyzyjne "normy", w okręgach sybirskim i dalekowschodnim to 200 osób tygodniowo”

– pisze HUR.

W Rosji – razem z Centralnym (Moskwa) jest w sumie siedem okręgów federalnych.

Wśród „ochotników” prowadzona jest agitacja. Jak pisze HUR, powtarzane są tradycyjne rosyjskie narracje, dotyczące „kolektywnego Zachodu” i „nieistniejącej Ukrainy”. Władze obiecują im także poprawę sytuacji materialnej.

W związku z rozpoczęciem wojny z Ukrainą Rosja nie ogłosiła mobilizacji. Władze rosyjskie nazywają prowadzoną od 24 lutego wojnę na Ukrainie „specjalną operacją wojskową”. 

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Ukraina

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo