Artyści z ZSM im. Fryderyka Chopina zagrali koncerty dyplomowe

Są młodzi, utalentowani i to oni za kilka lat będą podbijali największe sale koncertowe w Polsce i za granicą, a już teraz zaskarbili sobie serca melomanów licznie zgromadzonych w sali Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Młodzi artyści z Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina zagrali koncerty dyplomowe.

Zdjęcie ilustracyjne
youtube.com/ zpsm.bednarska screen

W sali koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w ostatni czwartek kwietnia zgromadzili się melomani w różnym wieku, ale to młodzi adepci szkoły z Bednarskiej byli głównymi bohaterami wieczoru. Wśród nich śpiewaczki: Izabella Fabrycka i Monika Trzaskowska, instrumentaliści: Andrzej Powała, Michał Marcin Celejowski, Franciszek Zimnoch, Daria Izdebska, Katarzyna Bartniczak, Szymon Adamus, Zuzanna Domaniewicz, Antonina Zagórska, Jakub Laskowski, Konstanty Małecki, Wojciech Niemotko, Franciszek Stefański, Mikołaj Stryjek, Jan Szczęsny i Karol Traczyk, a także chór pod dyrekcją Roberta Lawrence’a i Ewy Szpotakowskiej oraz orkiestra pod dyrekcją prof. dr hab. Sławka A. Wróblewskiego.

Program koncertu wypełniły w większości utwory klasyczne, m.in. Moniuszki, Chopina i włoskiego wirtuoza kontrabasu Bottesiniego. Żywiołowo zabrzmiał „Taniec zbójnicki na orkiestrę kameralną” autorstwa Stanisława Wisłockiego, wybitnego polskiego dyrygenta, kompozytora i pedagoga. Wcześniej publiczność mogła usłyszeć prawykonanie jego „Hejnału” na chór męski do słów Marii Konopnickiej. Wisłocki, komponując tę pieśń, miał zaledwie 16 lat. Niewiele starszy jest Szymon Kępczyński (ur. 2002), dyplomant szkoły z Bednarskiej, autor brawurowo wykonanego podczas czwartkowego koncertu utworu „Spain! na 4 gitary i orkiestrę symfoniczną”. To kompozycja niezwykle dojrzała, ale i świeża, wpadająca w ucho, która mogłaby śmiało podbijać listy przebojów (nie tylko muzyki klasycznej). Gratulujemy bardzo zdolnym dyplomantom i życzymy nieustających sukcesów.
 

 

 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

#Gazeta Polska Codziennie

Anna Krajkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo