Internetowy przekręt z Ikeą w tle. SPRAWDŹ, jak nie dać się złapać!

W sieci co i rusz pojawiają się nowe przekręty, na skutek których można paść ofiarą oszustwa, a w konsekwencji... stracić pieniądze! Tym razem oszuści podszywają się pod sieć sklepów Ikea na Facebooku. Pod przykrywką konkursu, w którym do wygrania jest rzekomo kupon o wartości aż 2 tys. zł, ukrywa się tak naprawdę perfidna pułapka. W ten sposób cyberprzestępcy chcą przejąć dane nieświadomych czyhającego zagrożenia internautów...

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/JoshuaWoroniecki

O nowym "pomyśle" cyberoszustów raportują specjaliści z CyberRescue. Na Facebooku popularność zyskał ostatnio post, w którym oszuści podszywają się pod sieć sklepów Ikea, co już robiono w przeszłości. Tym razem cyberprzestępcy kuszą możliwością wygrania bonu o wartości 2 tys. zł. Tak naprawdę - jest to pułapka.

Pod przykrywką konkursu...

Aby przystąpić do konkursu, konieczne jest wypełnienie formularza, do którego link znajduje się w nieprawdziwym poście. To właśnie tam oszuści będą chcieli przejąć wasze prywatne dane - w tym imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu czy adres zamieszkania.

Jest to typowy przekręt, którego celem jest pozyskanie danych nieświadomych internautów. Jeśli trafiliście na Facebooku na taki post, to nie dajcie się złapać i nie wypełniajcie tego formularza. Nie udostępniajcie go również innym, bo wasi znajomi będą mogli wtedy również paść ofiarą oszustów - zupełnie nieświadomie.

 Źródło: niezalezna.pl, CyberRescue, komputerswiat.pl

 

#Ikea #Facebook #oszuści #cyberoszuści

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo