Prorosyjskość PO, a decyzje Rosji. "Gdyby rządził Tusk, bylibyśmy w sytuacji obecnej Ukrainy"

"Nie wyobrażam sobie obecnej Polski pod rządami takich sprzedajnych postaci, takich agenciaków jak Tusk i całe to towarzystwo" - stwierdził w swoje 85. urodziny antykomunistyczny działacz i bard Jan Pietrzak na antenie TV Republika.

Warszawa 21.03.2022. Przedstawiciele ugrupowan opozycyjnych przed spotkaniem w KPRM z premierem Morawieckim N/z Donald Tusk.
Fot.Tomasz Jędrzejowski/ Gazeta Polska

Gośćmi Tomasza Sakiewicza w dzisiejszym programie byli - satyryk Jan Pietrzak oraz bard, matematyk Paweł Piekarczyk. Świąteczne wydanie Politycznej Kawy dotyczyło m.in. odcięcia dostaw rosyjskiego gazu do Polski.

Redaktor naczelny Gazety Polskiej i Gazety Polskiej Codziennie, że gdyby nie zmiana rządu w 2015 roku, to przez uległą wobec Rosji politykę Tuska, sytuacja byłaby katastrofalna. 

"Bylibyśmy w sytuacji obecnej Ukrainy. Od nowa musielibyśmy walczyć. Przy rządach Tuska, gdyby od 2015 roku Polską nie rządzili Polacy, a agenci to tak by był. Oni doprowadziliby do psychicznej zapaści. Społeczeństwo zaczęłoby się buntować. '15 rok uratował Polskę. Nie wyobrażam sobie obecnej Polski pod rządami takich sprzedajnych postaci, takich agenciaków jak Tusk i całe to towarzystwo"

- ocenił Jan Pietrzak.

Do wyborów sprzed 7 lat odniósł się również Paweł Piekarczyk. Jego zdaniem, decyzja Polaków doprowadziła do tego, że "w tej chwili mamy siłę, jesteśmy w stanie istotnie wpływać na rzeczywistość Europy i świata w jakiś sposób".

"To jest taki moment, pomimo tych cierpień na Ukrainie, ogromnej nadziei i w pewnym sensie jasnych perspektyw"

- ocenił Piekarczyk.

Bard zwrócił również uwagę, na to że "rozważania moralne wróciły do polityki". Jego zdaniem jest to rzecz "niezwykle cenna" i została wywalczona przez Ukrainę.

 

 Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

#Tomasz Sakiewicz #Polityczna Kawa #Telewizja Republika

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo