Dwa samoloty i siedem bezzałogowców. Ukraina celnie niszczy powietrzny sprzęt Rosji

Jak przekazują w porannym komunikacie ukraińskie siły, ukraińskie siły zniszczyły wczoraj 9 celów powietrznych.

Zdjęcie ilustracyjne
Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

"W ciągu minionej doby jednostki obrony przeciwlotniczej trafiły dziewięć celów powietrznych: dwa samoloty Su-25 i siedem bezzałogowców. W samych obwodach donieckim i ługańskim w ciągu ostatnich 24 godzin odparto dziewięć ataków wroga, zniszczono osiem czołgów, jeden system artyleryjski, 24 bojowe wozy opancerzone, jeden pojazd specjalny i pięć pojazdów kołowych"

- czytamy w komunikacie.

"Aby zwiększyć tempo operacji ofensywnej, dowództwo sił zbrojnych federacji rosyjskiej kontynuuje działania mające na celu wzmocnienie potencjału uderzeniowego swoich wojsk. Uzbrojenie i sprzęt wojskowy są przerzucane z magazynów w Zachodnim, Centralnym, Wschodnim Okręgu Wojskowym oraz Flocie Północnej na tereny przygraniczne z Ukrainą" - poinformowało ukraińskie dowództwo.

Zaznaczyło dodatkowo, że nieprzyjaciel prowadzi działania ofensywne na kierunkach Izium-Barwinkowo oraz Izium-Słowiańsk, gdzie przerzucono do 300 sztuk uzbrojenia i sprzętu i około 1 tys. żołnierzy.

Rosjanie kontynuują naloty i ostrzał artyleryjski Charkowa, a także ostrzeliwują pozycje ukraińskie z terytorium obwodu briańskiego w Rosji.

"Na kierunku donieckim i taurydzkim zgrupowania wrogich wojsk prowadzą aktywne działania na całym odcinku linii kontaktu. Wróg próbuje przeprowadzać naloty i ostrzał artyleryjski na pozycje naszych wojsk. (...) Na kierunku południowobużańskim nieprzyjaciel stara się dotrzeć do granic administracyjnych obwodu chersońskiego i stworzenia dogodnych warunków do ataku na miasta Mikołajów i Krzywy Róg"

- podkreślił sztab.

 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Ukraina #wojna #Rosja

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo