Putin ogłosi powszechną mobilizację? Podoljak: To ma wymiar korupcyjny. "Kierownictwo policji już oblicza swój procent"

Brytyjski minister obrony zasugerował, że 9 maja Władimir Putin może ogłosić powszechną mobilizację. Przedstawiciele ukraińskiego resortu obrony twierdzą, że to zależy od wyników działań wojennych Rosjan na Ukrainie, ale Mychajło Podoljak, doradca Wołodymyra Zełenskiego twierdzi, że należy na to patrzeć przez pryzmat... korupcyjny.

Fot. Mil.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=116156739

Brytyjski szef resortu obrony, Ben Wallace, zapowiedział, że 9 maja, w hucznie obchodzony w Rosji Dzień Zwycięstwa, Władimir Putin może ogłosić powszechną mobilizację i wypowiedzieć wojnę "światowym nazistom".

Strona ukraińska jest zdania, że Moskwa uzależnia decyzję o mobilizacji od przebiegu działań wojennych na wschodzie Ukrainy

Według przedstawiciela ministerstwa obrony Ukrainy, Ołeksandra Motuzjanyka,  w niektórych regionach Rosji jest już prowadzona skryta mobilizacja. Na wojnę na Ukrainie są też werbowani najemnicy.

- Ale to, czy Rosja ogłosi pełną mobilizację, zależy od działań wojennych, które obecnie toczą się we wschodniej strefie operacyjnej. To znaczy, jeśli wróg nie osiągnie swoich celów, taki scenariusz jest całkiem możliwy, nie wykluczamy go

 – powiedział Motuzianyk cytowany przez RBK.

Mychajło Podoljak, doradca prezydenta Ukrainy, radzi, by na ewentualną kwestię mobilizacyjną nie patrzeć w kategoriach wojskowych. "Rosyjska machina państwowa myśli w nieco innych współrzędnych, mianowicie - zgodnie z logiką korupcji" - wskazał.

"Mobilizacja w Rosji to startup, szansa na wyciągnięcie ostatnich oszczędności od biednych. >>Zapłać albo giń<<. Funkcjonariusze bezpieczeństwa zwolnią poborowych z wojska, a kierownictwo policji już oblicza swój procent. Pająki w słoiku przygotowują się do wzajemnego pożerania się"

- dodał.

 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

#Ukraina

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo