Przekręty ze zwrotem podatku wracają jak bumerang. UWAŻAJ na maile od „Finanse GOV"!

Nadchodzące dni są ostatnimi, kiedy możemy rozliczyć PIT-y. Ten fakt wykorzystują internetowi oszuści. Cyberprzestępcy podszywają się pod przedstawicieli instytucji rządowych, a następnie wysyłają nieprawdziwe informacje dotyczące zwrotu podatku. Dla zmyłki, przedstawiają się jako "Finanse GOV". Należy uważać na tego typu wiadomości, ponieważ można stracić pieniądze!

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/9sdworld

Ostatnie dni kwietnia to gorący okres, jeśli chodzi o PIT-y. Kończymy rozliczać się z fiskusem za poprzedni rok podatkowy, a ten fakt wykorzystują do swoich celów cyberprzestępcy. O takich sytuacjach słyszymy co roku... Jednak tym razem - na maile rodaków trafiają wiadomości, które mają być rzekomo rozsyłane przez instytucję o nazwie "Finanse GOV", o czym raportował "Niebezpiecznik".

Na pierwszy rzut oka...

Treść wiadomości rozsyłanej przez internetowych oszustów brzmi mniej więcej w taki sposób:

"Ministerstwo Finansów zwraca podatki zapłacone w 2021 r.
Twój zwrot podatku w wysokości 453,10 zł
Proszę odebrać zwrot pieniędzy przed 01.05.2022 r.
[link ukryty pod ODBIERZ TERAZ]"

Cyberprzestępcy informują o zwrocie podatku w pewnej wysokości, co oczywiście informacją nieprawdziwą. W treści znajduje się link, który ma ułatwić odbiór środków. Tak naprawdę - jest to pułapka.

Link przekierowuje do strony, gdzie należy podać dane karty płatniczej. Oszuści zapewniają, że pieniądze ze zwrotu podatku trafią na powiązany z nią rachunek. I tu powinna zapalić się czerwona lampka. W rzeczywiści - cyberprzestępcy chcą was w ten sposób okraść. Zachowajcie czujność i nie dajcie się zwieść. Pamiętajcie, że własne informacje podatkowe znajdziecie na stronie e-Urzędu Skarbowego.

 Źródło: niezalezna.pl, komputerswiat.pl, niebezpiecznik.pl

 

#cyberbezpieczeństwo #oszustwo internetowe #Polska

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo