Rosjanie chcą utworzyć lądowy korytarz z Krymem. Trwa ofensywa na wschodzie i w głębi Ukrainy

Rosjanie kontynuują atak na wschodzie Ukrainy. Jak przekazuje ukraiński sztab generalny, celem ofensywy jest zajęcie całości obwodu donieckiego i ługańskiego i utworzenie korytarza lądowego z Krymiem. Do walk dochodzi również w głębi kraju m.in. w mieście Izium. To właśnie tam żołnierze reżimu ponoszą największe straty.

Zdjęcie ilustracyjne
Facebook/Joint Foreces Operation

"Wróg prowadzi uderzenia lotnicze i rakietowe i dokonuje ostrzałów artyleryjskich przeciwko obiektom infrastruktury cywilnej i wojskowej w głębi terytorium Ukrainy"

- relacjonuje sztab w porannym komunikaie. Ocenia, że wojska rosyjskie nadal przegrupowują się i wzmacniają oddziały.

W rejon miasta Izium (obwód charkowski) wojska rosyjskie wysyłają dodatkowe oddziały z terytorium sąsiadującego z Ukrainą obwodu biełgorodzkiego Rosji.

"W celu osłony wojsk na kierunku charkowskim i iziumskim przeciwnik próbuje rozmieścić siły i zasoby obrony przeciwlotniczej"

- ocenia sztab.

Próby natarcia w obwodzie donieckim i ługańskim koncentrują się w rejonie Limanu (miasto Liman, miejscowości: Jampil i Ozerne), Rubiżnego - które Rosjanie usiłują zająć do końca, jak również w rejonie Popasnej i Kurachowa.

"Wróg nie odnosi sukcesu, trwają działania bojowe"

- zapewnił sztab.

Podał także, że w ciągu minionej doby armia ukraińska zestrzeliła 10 celów powietrznych: samolot i dziewięć dronów, a w Donbasie zniszczyła 11 czołgów i siedem systemów artyleryjskich wojsk Rosji.

Więcej rosyjskiego złomu

Jak wynika z najnowszego raportu, od początku inwazji, Rosja straciła już m.in 1008 czołgów, 2445 bojowych wozów opancerzonych, 436 systemy artyleryjskie.

Ponadto zniszczonych zostało 190 samolotów, 155 śmigłowców i 77 systemów przeciwlotniczych.

Śmierć na Ukrainie miało ponieść już 23 200 rosyjskich żołnierzy.

Jak przekazuje ukraiński sztab, największe straty w ciągu ostatniej doby Rosjanie odnieśli w okolicach miasta Izium.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#straty Rosjan #wojna #Ukraina

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo